WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Wolne dni w 2021 roku: Jak zrobić 53 dni wolnego?

365 dni to całkiem sporo, jeśli wiemy, że wiele z nich przypada na pracę. Jak więc najlepiej wykorzystać urlop, by wycisnąć z niego jak najwięcej? Z pomocą dni ustawowo wolnych od pracy można wziąć mniej dni urlopu, a wyjechać na dłużej. Wystarczy wykorzystać luki między nimi a weekendami! Podpowiemy Wam w jakich miesiącach najlepiej tam zrobić, a im wcześniej zaplanujecie wtedy urlop tym lepiej - szef na pewno Wam nie odmówi! Przygotowaliśmy dla Was podróżniczy kalendarz na 2021 rok, żebyście wiedzieli, jak to zrobić.

 • Nowy Rok 1.1.2021 (piątek)

 • Trzech Króli 6.1.2021 (środa)

 • Wielkanoc 4.04.2021 (niedziela)

 • Poniedziałek Wielkanocny 5.04.2021 (poniedziałek)

 • Święto Pracy 1.5.2021 (sobota)

 • Święto Konstytucji 3. Maja (poniedziałek)

 • Boże Ciało 3.06.2021 (czwartek)

 • Święto Wojka Polskiego, Wniebowzięcie NMP 15.08.2021 (sobota)

 • Wszystkich Świętych 1.11.2021 (poniedziałek)

 • Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2021 (czwartek)

 • Boże Narodzenie (pierwszy dzień) 25.12.2021 (sobota)

 • Boże Narodzenie (drugi dzień) 26.12.2021 (niedziela)

Jak więc wykorzystać wolne dni w ciągu roku, by wydłużyć sobie urlop? Weźmy pod uwagę dni powszednie sąsiadujące ze świątecznymi i przedłużmy sobie wolne o kilka dni jak najmniejszym kosztem. W 2021 roku 7 dni świątecznych wypada na tygodniu, co oznacza, że biorąc kilka ekstra dni wolnego, z 24 dni urlopu możemy wyczarować aż 53 dni wolnego! A my pokażemy Wam jak!

Wolne dni na Nowy Rok oraz Trzech Króli

Termin: 1 stycznia (piątek) + 6 stycznia (środa)

Wolne: 1 - 6 stycznia (6 dni) albo 1 - 10 stycznia ( 10 dni)

Urlop: 2 dni albo 4 dni

Wystarczy zainwestować 2 dni urlopu, aby wycisnąć aż 6 dni wolnego. A jeśli nieco przedłużycie urlop to nawet uda Wam się mieć 10 dni wolnego! Jest wiele kierunków, w których złapiecie trochę słońca w styczniu - na Karaibach czy bajecznych Malediwach, ale możecie także wyjechać gdzieś bliżej w Europie i także cieszyć się dobrą pogodą. Polecamy także miejskie wypoczynek w takich miastach jak Budapeszt czy Barcelona, a z pewnością wrócicie naładowani energią i zaczniecie dobrze kolejny rok. Jeśli szukacie inspiracji, zajrzyjcie do naszego artykułu w Dzienniku Pokładowym o "Najlepszych kierunkach na Sylwestra".

Wolne dni na Wielkanoc

Termin: 5 kwietnia (poniedziałek)

Wolne: 3 -11 kwietnia (9 dni)

Urlop: 4 dni

Podczas Wielkanocy możecie dodatkowo wziać 4 dni urlopu i może także spędzić ją gdzie indziej? W ten sposób zobaczycie, jak świętuje się Wielkanoc gdzie indziej, a potem możecie beztrosko wypocząć na plaży czy w mieście. 9 dni ciepłego urlopu brzmi chyba dobrze? Poznajcie wielkanocne tradycje w artykule o "Wielkanocnych tradycjach dookoła świata" i połączcie to z Waszym świątecznym odpoczynkiem. W Grecji oprócz plaży zobaczycie, jak rozbija się garnki, a w Meksyku możecie świętować całe 2 tygodnie, gdyż właśnie tyle wolnego mają jego mieszkańcy.

Wolne Dni na Majówkę

Termin: 3 maja (poniedziałek)

Wolne: 1 - 9 maja (9 dni)

Urlop: 4 dni

Też żałujemy, że 1. maja wypada w sobotę! Jednak dobre i to, że poniedziałek jest ustawowo wolny. Weźcie 4 dni urlopu, a zrobi się z nich przyjemne 9 dni wolnego, które w maju można przyjemnie wykorzystać gdzieś w Europie i już z pewnością zażyć kąpieli w morzu. Toskania czy sezon tulipanów w Holandii też brzmią kusząco.

Wolne dni na Boże Ciało

Termin: 3 czerwca (czwartek)

Wolne: 3 - 6 czerwca (4 dni) albo 29 maja - 6 czerwca (9 dni)

Urlop: 1 albo 4 dni

Całe szczęście, że Boże Ciało zawsze wypada w czwartek! To gwarantowany dzień wolny i można już wcześniej zaplanować sobie urlop. Wybierzecie 4 dni i pozwiedzacie jakieś miasta czy może 9 dni i wygrzejecie się gdzieś dalej? Pamiętajcie, że to czas tuż przed sezonem letnim, a zatem będzie jeszcze taniej, a pogoda nie zawiedzie!

Wolne dni na Święto Niepodległości

Termin: 1 lisoptada (poniedziałek) + 11 listopada (czwartek)

Wolne: 30 - października - 14 listopada (16 dni) albo 11 - 14 listopada (4 dni)

Urlop: 1 albo 8 dni

Wszystkich Świętych w 2021 roku wypada w poniedziałek, a Święto Niepodległości wypada w środku tygodnia! Łatwo połączyć to z urlopem i wziąć 1 albo 8 dni wolnego, żeby gdzieś wyjechać. W listopadzie już jest szaro i zimno, wybierzcie więc może słońce Malty, Cypru, Azorów, Madery albo Wysp Kanaryjskich, by szarość Was nie pochłonęła do reszty. A mając już 16 dni do dyspozycji można nawet wybrać się gdzieś do Azji czy na Karaiby, gdzie trwa wtedy sezon!

Wolne dni na Boże Narodzenie i Sylwestra

Termin: 25 grudnia (sobota), 26 grudnia (niedziela)

Wolne: 20 - 26 grudnia (7 dni)

Urlop: 5 dni

Kolejne święta i kolejny Sylwester. Może tym razem zaplanujecie go znacznie wcześniej? Nieważne, czy chcielibyście wyjechać gdzieś blisko czy w bardziej egzotyczne miejsce - im wcześniej dokonacie rezerwacji, tym również będzie taniej! Nie szkodzi, że w grudniu nie wyczarujemy żadnych ekstra dni wolnych łącząc je ze ustawowo wolnymi dniami od pracy - wciąż Boże Narodzenie i Sylwester może być wspaniałym czasem. Chcecie świętować Sylwestra wcześniej niż inni? Dowiedzcie się, kto najpierw otwiera szampana z naszego artykułu: "Które kraj świętują najwcześniej i najpóźniej Sylwestra?"