wakacje_na_plaży_tajlandia_grecjaPin it

Wakacje na plaży w Polsce i na świecie – jakie miejsca wybrać?

Wakacje na plaży to kąpiele słoneczne, morska bryza, szum fal i błękit nieba… Czy wymarzony urlop mógłyby wyglądać inaczej? Wypoczynek nad polskim morzem ma w sobie tyle samo uroku co wyjątkowe wczasy na Lazurowym Wybrzeżu czy zasłużona laba w egzotycznych zakątkach globu. Gdzie warto zatem spędzić wakacje na plaży?

Urlop nad Bałtykiem jak ze snów

Polacy chętnie spędzają czas na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Decydując się na wakacje na rodzimej plaży, warto odwiedzić znane i lubiane miejscowości, aby zobaczyć najciekawsze atrakcje Pomorza i Pomorza Zachodniego. Możecie np. wdrapać się na najwyższą w Polsce latarnię morską w Świnoujściu, a potem błogo wypoczywać na najszerszej plaży w kraju.

Niewiele dalej, bo w odległych o kilkanaście kilometrów Międzyzdrojach, połacie złotego piasku niemalże sąsiadują z Aleją Gwiazd upamiętniającą najznamienitsze postacie polskiej kinematografii. Podobną aleją, tyle że poświęconą gwiazdom sportu, można przejść na plażę we Władysławowie. Stąd już bardzo blisko do niezwykłej urody Półwyspu Helskiego.

Wakacje na plaży na Półwyspie Helskim i Mierzei Wiślanej

Spędzając czas na plaży na Helu, warto wsłuchać się w szum morza, ale i miło odpocząć, wylegując się na piasku oblewanym falami Zatoki Puckiej. Na Półwyspie nie brakuje atrakcji dla fanów jednośladów, którzy mogą wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie przemieszczać się ścieżką rowerową z Jastarni do położonego na samym cyplu Helu. Miłośników łączenia plażowania ze zwiedzaniem uwiodą też m.in. położone w gęstym lesie Muzeum Obrony Wybrzeża oraz fokarium i latarnia morska w Helu.

Podobnie położona – bo pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Wiślanymi – Mierzeja Wiślana to doskonałe miejsce dla fanów aktywności na plaży i zażywania kąpieli słonecznych. Będąc w Krynicy Morskiej, możecie wspiąć się po wielu stopniach na latarnię, aby podziwiać uroki okolicy.

Najpiękniejsze plaże świata – subiektywne top 3

Piaszczyste i kamieniste, z klifami i wymyślnymi formami skalistymi wychodzącymi w morze, wąskie i szerokie, otoczone palmami i sąsiadujące z wydmami – wakacje na plaży w różnych zakątkach świata to mimo ich ogromnej różnorodności zawsze strzał w dziesiątkę! Które plaże można śmiało określić mianem najpiękniejszych?

  1. Marokańska Legzira, którą rozsławił niezwykły czerwony łuk skalny, uznawana jest właśnie za jedną z najcudowniejszych plaż na naszym globie. Wprawdzie w wyniku podmywania przez ocean łuk runął w 2016 roku, jednak plażę wciąż zdobią jego pozostałości i podobna (choć mniej okazała) forma skalna.
  2. Spokojna Dueodde na oddalonej 100 km od Polski duńskiej wyspie Bornholm to prawdziwa bałtycka perełka. Plażę o szerokości od 50 do 150 m i długości kilkunastu kilometrów pokrywa drobny biały piasek. Na Dueodde wydzielono strefę dla nudystów.
  3. Plaża Reynisfjara dla turystów, którzy po raz pierwszy goszczą na Islandii, może być prawdziwym zaskoczeniem. Myśląc o plaży, łatwo przywołać w pamięci zabawy dzieci złotym piaskiem, leżenie na białym pyle na Bornholmie, a nawet kamieniste plaże Chorwacji, ale to wybrzeże w kraju lodu i ognia pokrywa czarny niebrudzący piasek. Ten nietuzinkowy widok zapiera dech w piersiach!
wakacje_na_plaży_jamajka
Pin it

Inspiracje i tanie oferty