Cheetah, run, marathon
Różne

🏃‍♀️🏃🏃‍♂️ Maraton "Wielka piątka Afryki" w RPA 🐃 🦁 🐘 🐆 🦏

Afrykański maraton z afrykańskim safari

Opublikował/a
Jackie Sparrow·11.06.2022
Udostępnij

📩

Podobają Ci się takie inspiracje? Zapisz się do naszego newslettera tutaj i otrzymuj ich więcej!

Gdzie

  • Republika Południowej Afryki

Szczegóły

Już 18 czerwca 2022 odbędzie się kolejna edycja "Big Five Marathon" w RPA. Bieg odbywa się na terenie dzikiej afrykańskiej sawanny. Międzynarodowi maratończycy i półmaratończycy mierzą się z czasem i wyzwaniami w jednym z najbardziej spektakularnych rezerwatów przyrody w Afryce.

Nazwa maratonu nawiązuje do słynniej Wielkiej Piątki Afryki: słonia, nosorożca, bawoła, lwa i lamparta. Podczas biegu uczestnicy będą mieli szansę natknąć się na te zwierzęta, gdyż trasa maratonu przebiega przez ich siedliska. Co ciekawe, uczestnicy biegną przez środek afrykańskiej dziczy, bez ogrodzeń, na łonie natury. Może się więc zdarzyć, że gdy zawodnik decyduje się zrobić sobie przerwę - nagle przejdzie przed nim na przykład stado słoni! 🐘🐘🐘 Obecność strażników zapewnia jednak bezpieczeństwo zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Można wybrać bieg na dystansie pełnego maratonu (42,2 km) lub półmaratonu (21,1 km).

Zwierzęta Wielkiej Piątki Afryki znane są ze swojej waleczności, szczególnie gdy bronią młodych lub kiedy zostają zranione. Wszystkie te zwierzęta należą do najbardziej niebezpiecznych zwierząt świata!

To jak? Startujemy?

Trasa maratonu:

Źródło: https://big-five-marathon.com/

Zdjęcia

Tagi

AfrykaAktywnieNaturaCzerwiec