WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Arrondissement of Strasbourg, Bas-Rhin, Europe
Ta oferta ma już kilka dni i dostępność oraz ceny mogły się już zmienić.
Różne

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie 🎄🎅🏻

Odwiedź jarmark bożonarodzeniowy i poczuj magię świąt! 🪄

Opublikował/a
Agata·4.12.2023
Zapisz
Udostępnij
CzeLipSieWrzPaźLisGruStyLutMarKwiMaj

Coraz bliżej święta, "Last Christmas" znowu pobrzmiewa w radiu, w sklepach już sprzedają pierniki i ozdoby na choinkę. Jeśli czujecie ten klimat i nie możecie doczekać się Bożego Narodzenia, koniecznie wybierzcie się na jarmarki świąteczne. Wybraliśmy te najpiękniejsze w Europie!

🏴‍☠️ Najlepsze oferty podróżnicze prosto na Twój telefon - zapisz się na WhatsApp WakacyjnychPiratów!

Szczegóły

Kraków, Polska

Listę otwiera nasz rodzimy Kraków. Tam od 24 listopada do 1 stycznia na Rynku Głównym odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy. Nie może na nich zabraknąć polskich potraw, jak również świątecznych upominków i dekoracji, wiele ręcznie robionych. Do tego czeka na Was tradycyjnie Grzaniec Galicyjski! Oprócz tego wiele imprez takich jak pisanie listów do Św. Mikołaja, wizyta tego brodatego jegomościa, Korowód Kolędniczy, pokaz Dziadów i wiele innych.

Drezno, Niemcy

Striezelmarkt w Dreźnie, czyli dosłownie tłumacząc jarmark struclowy, to jeden z najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Niemczech, ale także najstarszych. Odbywa się on już od 1434 roku! Spróbujcie tam tradycyjnego sztrucla i koniecznie obejrzyjcie piramidę świąteczną, która jest główną atrakcją. Mierzy dokładnie 14,62 m. Kiedy można się tam wybrać? Między 29 listopada a 24 grudnia. Wstęp darmowy.

Praga, Czechy

Tutaj jarmarki świąteczne można odwiedzić między 2 grudnia a 6 stycznia. Najbardziej znane są te na Rynku na Starym Mieście oraz Placu Wacława. Ci, którzy wybierają się do Pragi wcześniej, mogą odwiedzić jarmark na zamku, otwarty od 24 listopada do 7 stycznia. Miasto przemienia się w tym czasie w naprawdę magiczne miejsce, wypełnia je świąteczna atmosfera i czaruje dekoracjami, jedzeniem i oczywiście czeskim piwiem i Trdelnikiem.

Wiedeń, Austria

Jarmarki w Wiedniu to wielowiekowa tradycja sięgająca XIII stulecia. Najpiękniejszy z nich znajdziecie przy Ratuszu, jednak jest ich znaczenie więcej m.in. przy Belwederze, pałacu Schoenbrunn czy na Placu Marii Teresy. Ponad 150 stoisk zabierze Was do świątecznego świata i oczaruje zapachami i pysznościami. Dzieciaki będą mogły nauczyć się wypiekania ciastek i robienia świec. Wiedeń zaprasza na jarmarki od połowy listopada do świąt Bożego Narodzenia (23 lub 26 grudnia, zależnie od lokalizacji). Inne kiermasze znajdziecie także przy pałacu Schönbrunn, Belwederze czy Placu Marii Teresy.

Malaga, Hiszpania

Malaga to nie tylko palmy i plaże, ale również piękne jarmarki w świątecznym okresie. Dobrze zatem połączyć te dwie opcje i udać się na jarmark w słoneczny, ciepły dzień. Warto odwiedzić targ z jedzeniem Atarazanas po specjały prosto z Andaluzji, a na koniec przejść pięknie oświetloną ulicą Calle Marqués de Larios. Światła będą palić się wieczorami aż do 6 stycznia.

Budapeszt, Węgry

Plac Vörösmartego oraz Bazylika Św. Stefana przystrajają się na świąteczny czas w drewniane świąteczne domki, kuszą tradycyjnymi potrawami i zapachem ciastek, wina i cynamonu. To właśnie tam znajdziecie najbardziej znane jarmarki, które czekają na odwiedzających od listopada do końca grudnia, a nawet do 1-2 stycznia.

Helsinki, Finlandia

Helsinki to chyba jedyne miasto, które podczas jarmarków ma również swoją saunę. To także designerskie miasto, zatem spodziewajcie się naprawdę ciekawych zakupów i prezentów. Na starym mieście znajdziecie pyszności na markecie z jedzeniem, w tym delicje prosto z Laponii. Dla fanów kąpieli polecamy basen Allas Sea Pool otwarty cały rok! Jarmark świąteczny jest otwarty od 1 go 22 grudnia.

Strasburg, Francja

Jeśli Francja, to koniecznie elegancja i Strasburg! Najstarszy francuski jarmark jest właśnie tutaj, a jego początki sięgają 1570 r. Obecnie jarmark ciągnie się przez uliczki i place centrum miasta, takie jak plac Broglie i plac przy katedrze. Na gości czeka wiele atrakcji, także kulturalnych. Jarmark jest otwarty od 26.11. do 26.12.

Tallin, Estonia

Iście bajkowa atmosfera czeka na Was w Tallinie. Co roku na rynku przy Ratuszu powstaje urokliwy jarmark świąteczny, otwarty od 1 grudnia do 7 stycznia. W samym jego sercu zobaczycie zobaczycie bożonarodzeniowe drzewko, wokół którego rozświetlają się lampkami estońskie domy. Od piątku do niedzieli w wybranych godzinach można trafić na program kulturalny, m.in. z tradycyjnymi estońskimi tańcami.

Kopenhaga, Dania

Kto wybiera się do Kopenhagi w czasie świąt, koniecznie musi odwiedzić Ogrody Tivoli. Ogrody przemieniają się w zimowy zaczarowany świat pełen muzyki, straganów i zabaw. Na dzieci (dorosłych zresztą też) czekają także wesołe miasteczko czy podróż elfim pociągiem. Inny znany jarmark to Hojbroplads z tradycyjnymi dekoracjami, Mikołajem i reniferami. Jarmarki można odwiedzić od połowy listopada do końca grudnia.

Berlin, Niemcy

Udając się do stolicy Niemiec, będziecie mieć do wyboru ponad 50 jarmarków! My zdecydowanie polecamy udać się na jeden z najpiękniejszych - jarmark Gendarmenmarkt (w tym roku odbywa się na Bebelplatz!). Inne znane są otwarte przy zamku Charlottenburg, na Alexanderplatz czy nieco dalej w dzielnicy Spandau. Warto też odwiedzieć jarmarki w uroczym Poczdamie! Sezon jarmarkowy trwa do wigilii lub końca grudnia - zależnie od lokalizacji.

Sztokholm, Szwecja

Jeśli ze Szwecją nadal kojarzy Wam się tylko gigant meblowy to powinniście też zacząć kojarzyć ten świąteczny jarmark. Na Starym Mieście (Gamla Stan) od połowy listopada do 23 grudnia. Można co roku udać się na tradycyjny bożonarodzeniowy market i spróbować szwedzkich słodyczy, kiełbasek, mięsa z reniferów i oczywiście grzanego wina - gloggu.

Wrocław, Polska

Magia świąt nie ominie także Wrocławia, gdzie co roku na Rynku odbywa się jarmark bożonarodzeniowy. W tym czasie nie zabraknie też tradycyjnych krasnali, w tym wyjątkowego - Krasnala Prezentusia - potrzyjcie trzy razy jego czapkę, a może spełni Wasze życzenia. ;) Oprócz lokalnych smakołyków, będzie można tu też spróbować tureckiej baklavy, hiszpańskich churros czy francuskich salami. Z innych atrakcji pojawi się na Placu Solnym trzypoziomowy bajkowy domek, gdzie z pewnością każdy poczuje magię nadchodzących świąt. Jarmark potrwa tutaj od 7 stycznia.

Tagi

Jarmarki BożonarodzenioweBoże NarodzenieNietypowe
Zgłoś wątpliwości prawne