podróż oferta korzystny świętoPin it

Inspiracje i tanie oferty na urlop ☀

Te miejsca trzeba odwiedzić! Najnowszy ranking National Geographic

Czas wybrać nowe kierunki warte odwiedzenia, a coroczny ranking National Geographic to niezastąpione źródło inspiracji! Wiele miejsc, które pojawiły się na liście może Was zaskoczyć, a z pewnością zachęcić do podróży innych niż dotychczas. Z listy 28 kierunków zaprezentowanych przez magazyn wybraliśmy dla Was 10 najciekawszych. Gotowi, żeby wyruszyć w podróż?

Meksyk_Meksyk_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

1. Meksyk (miasto), Meksyk

Dlaczego? Ze względu na wspaniałą kuchnię! Króluje tu oczywiście kukurydza. Trend na złote ziarno powrócił i teraz tworzy się tysiące wariacji różnych dań: od tortilli z lokalnymi rodzajami kukurydzy, kukurydza przyprawiana szafranem, serwowana z duszoną fasolką, do tego czekoladowo-kukurydziane koktajle. Interesująco i pysznie!

Gory_Fanjingshan_Chiny_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

2. Góry Fanjingshan, Chiny

Dlaczego? To naprawdę nieznany kierunek, a już znalazł się na liście UNESCO. Znajduje się tam 48 świątyń i jest świętym buddyjskim miejscem. Okolice również zachwycają niesamowitymi formacjami skalnymi oraz naturą - żyją tu chronione gatunki zwierząt, w tym rzadko spotykane gatunki małp.

 

 

Dakar_Senegal_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

3. Dakar, Senegal

Dlaczego? Bujne życie i bogata kultura to cechy, które charakteryzują Dakar. Oczaruje Was pięknymi plażami, surferami, kolorowymi marketami i dzikimi owcami. Życie nocne także kwitnie: poznajcie taniec mbalax, senegalską scenę hip hopu, street artu oraz Dakar Fashion Week. Nie zdążycie się tutaj nudzić!

 

Hoang_Lien_Son_Wietnam_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

4. Hoang Lien Son, Wietnam

Dlaczego? Niesamowita natura i kultury plemienne! Położony w północno-wschodnim Wietnamie Park Narodowy Hoang Lien Son oraz dolina Muong Hoa to miejsca mało znane przez turystów. Na najwyższy szczyt regionu, Phan Xi Pang dojedziemy już kolejką linową. Oprócz tego możliwość nocowania z grupami etnicznymi Hmong, Dao, Tay czy Giay to interesujące przeżycie oraz niespotykana możliwość poznania ich obyczajów.

Grenlandia_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

5. Grenlandia

Dlaczego? Dla niezapomnianej przygody! Grenlandia to największa wyspa na świecie i ponad 80% jej powierzchni pokrywa lód. Na nudę nie można tam narzekać i można wybierać między takimi atrakcjami jak odkrywanie fiordów, lot helikopterem nad lodowcami czy psie zaprzęgi. Do tego przepięknie naturalne zjawiska jak zorza polarna czy noc polarna. Grenlandia będzie świętować w tym roku 10 lat autonomii.

Oman_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

6. Oman

Dlaczego? Nie w każdym kraju można spotkać takie atrakcje jak przejażdżka na rasowym koniu i do tego odkrywanie takich zakątków kraju jak góry Hajar, kręte wąwozy Wadi an Nakhur, plaże Zatoki Omańskiej czy czerwone wydmy Rub al Khali. Oman promuje w ostatnich latach tradycje jeździeckie i dąży do ich przywrócenia. A odwiedzający mogą pod okiem profesjonalnych jeźdźców przeżyć coś niesamowitego i przemierzyć ten piękny kraj na konnym grzbiecie.

Nowy_Meksyk__USA_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

7. Rezerwat Bisti / De-Na-Zin, Nowy Meksyk, USA

Dlaczego? Żeby oderwać się od codzienności! Mało turystów zna te rejony, a cały rezerwat jest naprawdę wyjątkowym miejscem. Księżycowe widoki, wędrówki pośród pustyni - idealne miejsce na obcowanie z samym sobą.

Belize_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

8. Belize

Dlaczego? To niezwykle bogate w życie miejsce na ziemi, które także kładzie nacisk na ochronę przyrody. Wielka Rafa Koralowa Belize została nawet usunięta z listy zagrożonych miejsc UNESCO. Rafa jest jednym z najbogatszych miejsc na ziemi i domem dla wielu rzadkich i zagrożonych wymarciem gatunków. Oprócz tego w Belize można odwiedzić ważne ośrodki Majów takie jak Caracol albo mniej turystyczne Chichen Itza.

Toronto_Kanada_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

9. Toronto, Kanada

Dlaczego? Spotkacie tu niesamowitą różnorodność kulturową - ponad połowa mieszkańców Toronto to imigranci. Ponad 200 języków można usłyszeć na ulicach tego barwnego miasta, które aż tętni koncertami, festiwalami, sztuką oraz życiem ulicy. W 2019 r. Toronto będzie także stolicą Biennial sztuki. Nie będziecie się tu nudzić, gdyż czeka na Was aż 140 dzielnic do odkrycia.

10. Czarnogóra

Dlaczego? Jeśli lubicie przyrodę i wędrówki to właśnie dlatego. Ten mały bałkański kraj kryje w sobie wiele naturalnych skarbów jeszcze nie odkrytych przez turystów, włączając w nie Zatokę Kotorską, która znajduje się na liście UNESCO. Do wyboru jest wiele aktywności: rafting, wędrówki, spływ rzeką, rowery. Okazji do opalania i kąpieli też nie zabraknie, gdyż Czarnogóra ma piękne jeziora, rzeki i dostęp do Adriatyku.

Na liście National Geographic znalazło się więcej ciekawych miejsc takich jak Macedonia, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia, Szwajcaria czy Kolumbia. Pełny ranking znajdziecie tutaj.

Czarnogora_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

Wakacje w Europie


Gdzie wyjechać na urlop?


Sprawdź aktualne oferty!