Pin it

Nietypowy urlop w Europie: inspiracje i tanie oferty

8 najmniejszych państw Europy i co w nich robić?

Znacie wszystkie kraje Europy? Potraficie wymienić wszystkie stolice? Mamy dla Was krótką listę ośmiu najmniejszych państw naszego kontynentu, które z pewnością warto odwiedzić. Małe, ale jare :) Podpowiadamy Wam również, co w tych krajach można robić oraz co warto zobaczyć. Zapraszamy na krótką lekcję geografii!

andora_Europa_wakacje_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

Wyspy Alandzkie

Jedno z najmniej znanych europejskich państw. Wyspy Alandzkie to autonomiczny region Finlandii, gdzie językiem urzędowym jest szwedzki. Mówi się, że to najbardziej słoneczne miejsce w Skandynawii, a dostać się tam można łatwo dzięki tanim połączeniom do Sztokholmu, skąd odpływa prom do stolicy - Marienham.

90% populacji mieszka na wyspie Fasta Aland, gdzie toczy się całe życie towarzyskie. Miłośnicy spokoju i natury łatwo mogą więc uciec na pozostałe wysepki, gdzie odnajdą to, czego szukają. Spokojne lato wśród drzew? Wyspy Alandzkie to idealny kierunek.

andora_Europa_wakacje_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

Andora

Wciśnięta pomiędzy Francję i Hiszpanię Andora to przede wszystkim raj podatkowy. Ale znajdą tu coś dla siebie wszyscy miłośnicy podróży. Położony w Pirenejach kraj oferuje dużo atrakcji zarówno miłośnikom narciarstwa, jak i tym, którzy w górach szukają spokoju i oddechu. Andora to bogaty kraj, co sprawia, że jej stolica, Andorra la Vella, to także spełnienie marzeń wszystkich zakupoholików!

W zimowym kurorcie Grandvalira można wypróbować na przykład przejażdżek psimi zaprzęgami, miłośnikom przyrody proponujemy natomiast Naturalandia Adventure Park, gdzie można przejechać się kolejką w stylu roller coastera na 5 kilometrowym odcinku wśród drzew.

andora_Europa_wakacje_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

Wyspy Owcze

Kierunek, który zdobywa coraz większą popularność. Byłeś już na Islandii? Sprawdź Wyspy Owcze! To autonomiczne państwo podległe Danii oferuje wszystko to co niezwykle popularna Islandia - piękne krajobrazy, spacery wśród maskonurów czy wycieczki łodzią by podziwiać wieloryby.

Wszyscy, którzy odwiedzili ten zakątek świata chwalą tamtejszą kuchnię oraz gościnność mieszkańców. Często posiłki gotuje się razem z rodzinami, ze składników z ich własnych ogródków!

andora_Europa_wakacje_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

Malta

Bardzo popularny kierunek wśród Polaków, dostępny dzięki tanim połączenim z wielu naszych lotnisk. Malta to mały archipelag ok 75 km od Sycylii, na którym rocznie więcej jest turystów niż mieszkańców. Wielu ludzi przybywa by zobaczyć tutejsze słynne, złote plaże - Golden Bay czy Ghajn Tuffieha. Warto odwiedzić też plaże na Gozo czy Camino, dwóch pozostałych dużych wyspach Malty, są równie piękne i mniej przeludnione.

san_marino_Europa_wakacje_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

Lichtenstein

Małe państewko na granicy austriacko-szwajcarskiej. Największe miasto, Schaan, to ważne centrum bankowe Europy. Ale dla turystów najciekawsze będą małe wioseczki w górach, gdzie oddać się można białemu szaleństwu zimą lub górskim wędrówkom latem.

Szczególnie polecamy Malbun, który oferuje bogatą bazę atrakcji oraz konkurencyjne ceny wobec Austrii i Szwajcarii. Latem w Malbun można wjechać windą na jeden z tamtejszych szczytów i obserwować tutejsze orły. Miłośnicy miast odnajdą się w Vaduz, gdzie warto zobaczyć m.in. tamtejszy zamek.

lichtenstein_Europa_wakacje_podroz_oferta_korzystny_swieto.
Pin it

San Marino

Enklawa we Włoszech. San Marino jest popularnym celem jednodniowych wycieczek wszystkich tych, którzy spędzają wakacje w pobliskim Rimini. Najbardziej warto zwiedzić historyczne centrum stolicy, również San Marino. Największymi atrakcjami są tutaj Bazylika San Marino czy Palazzo Publico, architektoniczna kopia Palazzo Vechio z Florencji.

watykan_Europa_wakacje_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

Watykan

Państwo, którego głową był niedawno Polak! Watykan to najmniejsze państwo świata o wielkości zaledwie 110 akrów i liczbie mieszkańców 450, choć na codzień mieszka tu 800 osób (nie wszyscy są obywatelami Watykanu). Do zwiedzenia Watykanu wystarczy więc jeden dzień - Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska to obowiązek! Pamiętajcie, że te atrakcje otwierane są raz w miesiącu za darmo! Warto sprawdzić kiedy dokładnie, przed zaplanowaniem wycieczki.

monako_Europa_wakacje_podroz_oferta_korzystny_swieto
Pin it

Monako

Drugie najmniejsze państwo świata. Coś dla fanów Jamesa Bonda i szybkich aut: Kasyno w Monte Carlo otwarto w 1858 roku, a pierwszy wyścig Monaco Grand Prix odbył się w 1929 roku. Warto odwiedzić także plażę Larvotto, tutejszy Ogród Egzotyczny oraz Muzeum Prehistorycznej Antropologii. Od luksusowych butików po partię pokera w stylu agenta Jej Królewskiej Mości!