Pin it

Urlop w Polsce - poznaj nasz piękny kraj!

Jak dobrze znacie Polskę? Co widzieliście w naszym kraju, który zachwyca tak wielu, a co zostało Wam jeszcze do odkrycia? Czy oprócz nadbałtyckich plaż i górskich szczytów Tatr mieliście okazję spojrzeć na Polskę z innej perspektywy

Postaramy się pokazać Wam tutaj, jak wspaniałe i ciągle trochę nieodkryte miejsca możecie znaleźć na naszej podróżniczej mapie, gdzie warto zanocować:

 • w zacisznych chatkach z dala od wszystkiego, gdzie dookoła Was tylko pola i spokój
 • domkach nad jeziorami przy plusku fal i szumie lasu
 • zamkach z rycerskimi historiami i duchem albo dwoma
 • apartamentach z ładnym widokiem i sauną na chłodniejsze wieczory
 • gospodarstwach agroturystycznych (wielu z Was przypomni sobie klimat wakacji u babci na wsi!)
 • czy eleganckich hotelach, gdzie poczujecie na skórze odrobinę luksusu

Przeglądając te oferty popadamy często w niekłamany zachwyt, a plecak już sam się pakuje, bo samemu doświadczyć tych ukrytych perełek!

Pozwiedzacie z nami?

Noclegi i hotele w Polsce:


Najnowsze oferty w Polsce:


Morze Bałtyckie

Nasze polskie morze to nie tylko gratka dla amatorów plażowania, spacerów podczas zachodu słońca przy szumi fal i żeglarstwa. Wzdłuż naszego wybrzeża znajdziecie też m.in.:

 • ogromną ilość pozostałości i ciekawych miejsc związanych z II wojną światową i obronnością Polski, a wcześniej Prus - muzea wojskowe, bunkry, i forty
 • miejsca zamieszkanie w dawnych czasach przez Wikingów i Słowian - najbardziej chyba znane miejsce to Jomsborg – Vineta Wolin Centrum Słowian i Wikingów i odbywający się co roku latem historyczno-rekonstrukcyjny Festiwal Słowian i Wikingów

 

Oferty nad morzem:


Mazury i Warmia

Krainę Wielkich Jezior Mazurskich można odwiedzać co roku i się nie znudzić. Dziewicza przyroda i wiele możliwości wypoczynku nad wodą sprawiają, że to miejsce zapada w pamięć i na zawsze pozostaje w sercu. Mazury mają sporo zalet:

 • nie tylko 2600 jezior, wiele z nich połączonych kanałami
 • oczywiście również coś militarnego: to tu miała miejsce bitwa pod Grunwaldem, tu też znajduje się Wilczy Szaniec
 • Mazury mają swoją własną piramidę!
 • stąd pochodzi angielska królowa Elżbieta II oraz J.R.R. Tolkien
 • rozpiętość oferty noclegowej zadowoli absolutnie każdego - znajdziecie tu zarówno domki przycupnięte na brzegu jeziora, jak i eleganckie hotele, noclegi na łodziach i w gospodarstwach, gdzie możecie sami udoić mleka czy pojeździć konno

Oferty na Mazurach:


Tatry

Morskie Oko, Giewont, Rysy, kolejka na Kasprowy Wierch i gwar Krupówek. Tak większości osób kojarzą się Tatry. I niech może tak zostanie, bo wtedy mniej oczywiste skarby naszycj najwyższych gór pozostaną trochę nieznane i będą odwiedzanie przez najwierniejszych fanów? Dla tych, którzy chcieliby jednak odkryć albo powrócić na Podhale przypomnimy tylko o urokach gór latem i zimą - widoki jak nigdzie indziej, satysfakcja z pokonanej trudnej trasy na nartach czy smak zimnego piwa w schronisku w upalny dzień po wielogodzinnej wędrówce. Najbardziej urodziwe miejsca Tatr to dla nas:

Dolina Pięciu Stawów Polskich, Polana Kalatówki, Czarny Staw Gąsienicowy, Dolina Chochołowska (dywan krokusów wiosną!), Rusinówka

Ile z nich już znacie?

Oferty w Tatrach:


Bieszczady i Podkarpacie

Chyba najbardziej kojarzą się z harcerskimi obozami sprzed lat, nastrojowymi piosenkamiprzyognisku, Siekierezadą i niekończącymi się wędrówkami po łagodnych górskich szczytach ze spojrzeniem czasami czujnie rzuconym przez ramię - czy aby niedźwiedź nie wyłania się z kniei? Policzyliście kiedyś wszystkie bieszczadzkie cerkwie? A może leżeliście nocą na chłodnych połoninach gapiąc się w niebo, z poczuciem maleńkości obserwując Drogę Mleczną lub wymyślając kolejne życzenia w oczekiwaniu na spadające gwiazdy i nucąc pod nosem "Majstra Biedę" czy "Bieszczadzkie Anioły"? Tęsknota już wzbiera w duszy, czyż nie? To rzućcie wszystko i jedźcie w Bieszczady!

Oferty w Bieszczadach:


Dolny Śląsk

Dolny Śląsk można zamknąć w 3 słowach: zamki, góry i Wrocław.

Ale chwileczkę! A gdzie Złoty Pociąg (dobre pytanie!), liczne uzdrowiska, Błędne Skały, Krzywa Wieża Frankensteina, Podziemne Miasto Osówka, twierdza Srebrna Góra czy urokliwe Kłodzko? A kolorowe jeziora w Rudawskim Parku Krajobrazowym? A co z narciarskimi stokami? To wszystko również na Dolnym Śląsku! Miejsce, gdzie po odkrywaniu niesamowicie bogatej historii i cudów natury będziecie mogli się odprężyć w pałacowym SPA czy w małych wioskach z uśmiechniętymi gospodarzami. Atrakcji Ci tu naprawdę dostatek! Jak widać jednak 3 słowami Dolnego Śląska zdecydowanie nie uda się opisać!

Oferty na Dolnym Śląsku:


Kaszuby

Zielona kraina bujnych lasów, krystalicznych jezior i piaszczystych bałtyckich plaż. Niepowtarzalny folklor tego regionu kulturowego na Pomorzu Gdańskim od Półwyspu Helskiego po gminę Przechlewo oraz urokliwe wsie i miasteczka sprawią, że będziecie chcieli tam wracać co roku!

Kaszuby zadowolą zarówno miłośników aktywnego spędzania czasu - niekończące się szlaki jezior i Bałtyk oferują niezliczoną rozmaitość sportów wodnych, zielone lasy i szum wody zachęcają do leniwego wylegiwania się w ciszy lub spokojnych spacerów, gdzie Was oczy poniosą.

Na Kaszubach możecie też spróbować na przykład ruchanki czy dziadówki! :D

Oferty na Kaszubach:


Sudety

Zamiast siedzieć w domu - jedźcie w Sudety! Zobaczycie tam całkiem sporo: góry, znane zimowe kurorty, a nawet doświadczycie optycznej iluzji, gdy Wasze auto pojedzie  samo pod górę! Najwyższe szczyty każdej z 3 części Sudetów to Śnieżka, Wielka Desztna i Śnieżnik (po polskiej stronie). 

Oprócz gór możecie skorzystać też z dobrodziejstw, które oferuje woda: zaprasza Was tu Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej czy piękny welon Wodospadu Kamieńczyka. Z bardziej "podziemnych" atrakcji znajdziecie tu Kaplicę Czaszek w Kudowie-Zdroju oraz Jaskinię Niedźwiedzią. Nocą warto odwiedzić Izerski Park Ciemnego Nieba, a w Karpaczu - świątynię Wang czy wraz z dzieciarnią - Muzeum Zabawek.

Oferty w Sudetach:


Podlasie

Umielibyście wymienić choć kilka atrakcji Podlasia oprócz tej chyba największej - Puszczy Białowieskiej z potężnymi żubrami i jeleniami na rykowisku? Pomożemy Wam! To również Grabarka - najważniejsze miejsce prawosławia w Polsce i krzyże na świętej górze. Idąc dalej religinym tropem - w Supraślu możecie odwiedzić piękne Muzeum Ikon. W Suchowoli natomiast znajdziecie punkt uznawany za geograficzny środek Europy (jeden z kilkunastu takich punktów na kontynencie ;) o współrzędnych 53° 34′ 39″ N, 23° 6′ 22″ E. Na Podlasiu rozciąga się też Biebrzański Park Narodowy.

W Kruszynianach odwiedzicie szczególne miejsca: meczet i tatarską jurtę z prawdziwie orientalną atmosferą i kuchnią. Latem co roku odbywa się tu festiwal kultury tatarskiej "Sabantuj w Kruszynianach"Tatarzy to jedna z najmniejszych grup etnicznych w Polsce, ale ich obecność na polskich ziemiach trwa już ponad 600 lat!

Oferty na Podlasiu:


Jeszcze trochę ofert ze wszystkich zakątków Polski: