Tajlandia wakacje tanie oferty tanie azja podróż morze plaża palmyPin it

Tajlandia – niezapomniane wakacje w azjatyckiej krainie uśmiechu

Położona na Półwyspie Indochińskim, między wodami Oceanu Spokojnego i Indyjskiego, malownicza Tajlandia to miejsce na wakacje jakich mało. Znajdują się tu bowiem zjawiskowe plaże o białym miękkim piasku i łagodnym zejściu do lazurowego morza, dziesiątki zachwycających wysp i wysepek oraz góry porośnięte gęstą roślinnością. Leży tu też najgorętsza stolica świata – tętniący życiem Bangkok.

Bangkok – Miasto Aniołów

Tajlandia to także wakacje, podczas których nie sposób nie odwiedzić cudownej stolicy kraju, czyli wielokulturowego i barwnego Bangkoku. Ta najgorętsza stolica na świecie, albowiem to serce narodu tajskiego i nieszablonowe miasto zgrabnie łączące nowoczesność z wielowiekową tradycją i kulturą.

Co warto zobaczyć w Bangkoku?

Wybierając się do Miasta Aniołów, jak je określają miejscowi, koniecznie musicie zwiedzić następujące miejsca:

  • Wat Pho – najstarszą świątynię w mieście,
  • Pałac Królewski i świątynię Wat Phra Kaew ze świętym posągiem Szmaragdowego Buddy,
  • Wat Arun – Świątynię Świtu z czasów królestwa Ayutthaya,
  • Pływające targi, na których kupić można niemal wszystko,
  • Muzeum Barek Królewskich skrywające 51 bogato zdobionych łodzi,
  • Park Dusit z okazałymi rezydencjami królewskimi i orientalną stylistyką.

Bangkok oprócz oszałamiających zabytków, parków i ogrodów jest także miastem rozrywek oraz życia nocnego. W chińskiej dzielnicy Chinatown uwagę podróżników przyciągają sklepy z oryginalnymi pamiątkami, antykami, czy nietuzinkową biżuterią. Bangkok to też niesamowita, pełna smaków i kolorów kuchnia - nie zapomnijcie zapisać się na kurs gotowania!

Koh Chang plażowe palmy Tajlandia wakacje podróż wakacje na plaży oferta tanie
Pin it

Phuket – perła Wybrzeża Adamańskiego!

Jeśli kochacie słońce i kąpiele wodne, a do tego pragniecie poczuć się jak James Bond na jednej ze swoich tajnych misji, wyspa Phuket będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Jest to bowiem jedno z najbardziej spektakularnych miejsc w całej Tajlandii, a wszystko to za sprawą złotych, piaszczystych plaż ukrytych w małych zatoczkach oblewanych turkusowymi, ciepłymi wodami skrywającymi barwne rafy koralowe. Należą do nich m.in. zaciszna plaża Kata Beach, luksusowa Surin Beach, czy położona wśród zielonych łagodnych wzgórz Kamala Beach.

Najpiękniejszą zatoką w okolicach wyspy jest zaś bezsprzecznie słynna na cały świat zatoka Phnag Nga. Objęta jest ona ochroną w ramach Parku Narodowego, a tamtejsze wyrastające na kilkadziesiąt metrów wprost z morskiej toni, monumentalne wapienne skały zapierają dech w piersi każdego odwiedzającego. Dlatego też na przestrzeni lat zatoka stała się scenerią dla wielu filmów, w tym emocjonujących przygód nieustraszonego brytyjskiego agenta 007.

Tajlandia Phuket oferty wakacje porady plaży
Pin it

Tajlandia na wakacje – kiedy jechać?

Tropikalna, słoneczna i upalna Tajlandia zapewni letnie wakacje, o jakich marzycie. Średnie temperatury powietrza w kraju wynoszą około 28-31 stopni w dzień i 14 w nocy, a woda w większości kąpielisk osiąga przyjemną i zachęcającą do pływania oraz uprawiania sportów wodnych temperaturę 30 stopni. Słońce świeci natomiast nieprzerwanie przez ponad 8 godzin na dobę.

Wszystko to jednak, przy założeniu, że planując podróż, weźmiecie pod uwagę fakt, że Tajlandia to kraj monsunów, czyli wiatrów przynoszących deszcz i od wieków wyznaczających rytm życia jego mieszkańców. Każdego roku kraj nawiedzają dwa monsuny. Wieją one w okresie od maja do października, a towarzyszący im deszcz może zakłócić beztroski wypoczynek na plaży lub ekscytującą wycieczkę w plener.

Inspiracje i tanie oferty