USA Grand Canyon Route 66 New York City paesaggio bellezza fiume stati unitiPin it

Wakacje w USA, kraju wielu kontrastów i spełniających się marzeń

Wakacje w USA, czwartym co do wielkości państwie świata, można spędzić w drodze, odwiedzając jeden stan po drugim, albo skupić się na najciekawszym mieście. Stany Zjednoczone to kraj pełen różnorodności, od północy zbliżonej przyrodniczo i klimatycznie do Polski, po częściowo wręcz tropikalne południe z wyjątkowymi atrakcjami naturalnymi. Co warto zobaczyć w USA?

usa wakacje podróż oferta korzystny święto Nowy Jork
Pin it

Nowy Jork i Los Angeles – symbole amerykańskiego snu

Nowy Jork to miasto o współczesnej architekturze, którego najważniejsze zabytki nie liczą sobie więcej niż kilkaset lat. W NYC warto zobaczyć XVIII-wieczne kościoły i młodszy o wiek ratusz, jednak największymi perełkami są drapacze chmur. Wieżowce o szczególnie pięknej bryle w stylu art déco, czyli Empire State Building i Chrysler Building, wzniesiono w dwudziestoleciu międzywojennym. Jakie miejsca możecie odwiedzić, spędzając wakacje w najludniejszym mieście w USA?

  • Central Park na Manhattanie, zajmujący prawie 900 akrów.
  • Muzeum Guggenheima z bogatymi zbiorami sztuki współczesnej.
  • Statuę Wolności − neoklasycystyczny monument podarowany przez Francuzów, stojący na wyspie u wejścia do portu. Zabytek, wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, można zwiedzać.

Los Angeles, drugie po Nowym Jorku najludniejsze miasto kraju, to prawdziwa gratka dla kinomaniaków. Miasto Aniołów jest centrum amerykańskiego przemysłu filmowego, którego powagę podkreśla usytuowany na wzgórzu, wysoki na 14 m i długi na 110 m napis „Hollywood”. Jakie atrakcje czekają na was w LA?

  • Hollywoodzka Aleja Gwiazd z gwiazdami upamiętniającymi już ponad 2500 osobowości z branży filmowej.
  • Dolby Theatre przy Hollywood Boulevard, w którym rozdawane są Nagrody Akademii Filmowej, zwane Oscarami.
usa wakacje podróż oferta korzystny święto Los Angeles
Pin it
usa wakacje podróż oferta korzystny święto
Pin it

Wakacje w stolicy USA

Waszyngton to nie tylko centrum administracyjne kraju, ale też istotny ośrodek naukowy, kulturalny i turystyczny, który warto umieścić w planie wakacji w USA. Jakich miejsc nie powinniście pominąć?

  • Kapitol i Biały Dom, czyli siedziby Kongresu USA oraz prezydenta. Budynki otacza rozległy park National Mall z licznymi monumentami.
  • Instytut Smithsona to udostępniona do bezpłatnego zwiedzania największa na świecie placówka naukowo-badawcza i muzealna. Zbiory obejmują m.in. odtworzone szkielety dinozaurów, dzieła amerykańskich malarzy, pierwszy egzemplarz modelu Forda T, eksponaty przybliżające historię USA oraz kulturę Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu.

Zachwyćcie się amerykańską przyrodą!

Stany Zjednoczone zajmują połowę Ameryki Północnej, leżą w kilku strefach klimatycznych, dlatego ich natura jest tak zróżnicowana. Spędzając wakacje w USA, możecie odwiedzić najstarszy park narodowy na świecie, czyli Yellowstone, który kryje gejzer Old Faithul wyrzucający wodę i parę na wysokość nawet 50 m. Inny wyjątkowy park znajdziecie w Kalifornii – to Narodowy Park Sekwoi, najwyższych i najdłużej rosnących drzew świata. Słynnym parkiem jest też Everglades na Florydzie, którego znakiem rozpoznawczym są farmy aligatorów i bagna namorzynowe, ciągnące się po horyzont.

Decydując się na wakacje w USA, pomyślcie nad wyprawą w różne zakątki kraju szlakiem najpopularniejszych atrakcji. Zachwyćcie się wodospadem Niagara na północy, a potem czerpcie wrażenia ze spływu rzeką Kolorado w Wielkim Kanionie. Podziwiajcie zaskakujące formy skalne w Monument Valley na granicy Utah i Arizony, a także w Arizonie w Kanionie Antylopy w Rezerwacie Indian Nawaho.

usa wakacje podróż oferta korzystny święto
Pin it