Cape verde wakacje podróż przylądek verde drewniany znak morze plaża góry las pływaniePin it

Aktywne wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka na wakacje to pomysł na bezpieczny i fascynujący pobyt na Czarnym Lądzie. Rozsiany po Oceanie Atlantyckim archipelag 15 wysp przyciąga licznymi trasami trekkingowymi, pięknymi terenami do nurkowania wśród wraków statków oraz piaszczystymi plażami. Niektóre z wysp są bezludne i odwiedzając je, możecie poczuć się jak prawdziwi odkrywcy. Jest rajsko i pięknie, a na ulicach słychać portugalskie i afrykańskie rytmy.

Co zwiedzić na Wyspach Zielonego Przylądka?

Ma być aktywnie czy leniwie? Historycznie czy egzotycznie? Archipelag dzieli się na dwa główne regiony: Wyspy Zawietrzne i Podwietrzne. Pierwsze spodobają się wam, jeśli chcecie zapomnieć o troskach dnia codziennego i odpocząć pod palmami na białych i malowniczych plażach. Turkusowa woda oceanu przy Boa Vista kryje liczne wraki kilkusetletnich statków, pomiędzy którymi pływają egzotyczne ryby. To doskonałe miejsce na snorkeling lub nurkowanie.

mindelo harbor Wyspy Zielonego Przylądka na wakacje
Pin it

Wędrówki po wulkanach i taniec przez całą noc

Warto odwiedzić wyspę Sal i spróbować windsurfingu lub surfingu. Jeśli lubicie dobrą zabawę, to zdecydujcie się na sierpniowe wakacje. Wyspy Zielonego Przylądka stają się wtedy stolicą muzyki. Odbywa się tam największy w Afryce festiwal muzyczny Baia das Gatas. Odwiedzając Santo Antão, przejdziecie się szlakami trekkingowymi, prowadzącymi szczytami aktywnych i wygasłych wulkanów. A na kamienistych plażach zobaczycie żółwie morskie.

Kolonialne miasta pośród wulkanów

Miłośnicy górskich wędrówek i spektakularnych krajobrazów zachwycą się też Wyspami Powietrznymi, z Fogo na czele. Nad wyspą góruje aktywny wulkan Pico do Fogo o wysokości 2829 m n.p.m. i z kalderą szeroką na 9 km. Jeżeli pasjonujecie się historią i zabytkami, to koniecznie odwiedźcie postkolonialne miasta Mindelo i Praia. Zobaczycie tam piękną architekturę z czasów obecności Portugalczyków na wyspie oraz odpoczniecie w jednej z uroczych kawiarni i posłuchacie dźwięków morny.

Bezpieczne wakacje: Wyspy Zielonego Przylądka

Republika Zielonego Przylądka to jeden z najbardziej bezpiecznych krajów w Afryce. Możecie się tam swobodnie poruszać między wyspami i miastami, wynajmując łodzie lub lokalne taksówki. Jednak jak zawsze, zdarzają się kradzieże i zawyżanie cen dla podróżujących. Dlatego zwracajcie uwagę na swoje dokumenty i bagaże. A kupując pamiątki, targujcie się.

  Mała wioska na wyspie Zielonego Przylądka
  Pin it
  Santa Maria plaży sal cape verde wyspa wakacje
  Pin it

  Jakie formalności są wymagane, jakie dokumenty trzeba mieć?

  • Polacy potrzebują wizy do odwiedzenia Wysp Zielonego Przylądka. Możecie wyrobić ją w Berlinie. U nas nie ma placówki dyplomatycznej tego kraju. Jednak znacznie prościej jest aplikować o wizę bezpośrednio na lotnisku. Wystawienie dokumentu kosztuje 55 euro.
  • Zabierzcie ze sobą paszport ważny co najmniej 6 miesięcy.
  • Książeczka szczepień nie jest wymagana. Jednak, jeśli jedziecie do Republiki Zielonego Przylądka od strony Senegalu, to musicie być zaszczepieni na żółtą febrę.

  Jak dostać się na Wyspy Zielonego Przylądka?

  Archipelag jest częścią Republiki Zielonego Przylądka, która leży 450 km od zachodnich wybrzeży Afryki Północnej. Kiedyś był kolonią portugalską, dlatego najłatwiej znaleźć tanie loty z Lizbony. Alternatywą jest wylot z Paryża lub Berlina. Połączenia lotnicze obsługiwane są przez: TAP Portugal oraz TACV. Dobrym rozwiązaniem jest poszukiwanie lotów czarterowych z Londynu, Mediolanu lub Brukseli na wyspy Sal i Boa Vista.

  zielonego przylądka z monte verde z calhau w tle sao vicente the mount monte verde
  Pin it