pfingsten_pfingstferien_angebote_tipps_guenstigPin it

Najlepsze oferty na majówkę 2021

Jak spędzić długi weekend majowy? Tu znajdziecie pomysły na majówkę w Polsce i za granicą, z przyjaciółmi i z rodzinąegzotyczne oferty i weekend majowy z rodziną. Majówka dla dwojga i majówka w górach? Tak, to też mamy!


Majówka 2021

Długi weekend majowy w 2021 roku jest najkrótszym z mozliwych:

  • 1. maja wypada w sobotę,
  • 3. maja wypada w poniedziałek.

Zyskujemy więc tylko jeden dodatkowy wolny dzień. Ale oczywiście zawsze miło jest zaoszczędzić choćby jeden dzień urlopu wyjeżdżając gdzieś daleko (albo całkiem blisko).

Najbardziej standardowe opcje na nadchodzącą majówkę są następujące:

  • wyjeżdżacie w piątek 30. kwietnia po pracy (nie bieżecie żadnego dnia urlopu), macie 3 dni wolnego
  • wyjeżdżacie już tydzień wcześniej (w weekend poprzedzający majówkę), wracacie 3. maja. Bierzecie wtedy 5 dni urlopu, możecie mieć nawet 10 dni wolnego
  • wyjeżdżacie 30. kwietnia po pracy lub 1. maja, wracacie tydzień później - bierzecie 4 dni urlopu, możecie mieć nawet 9 dni wolnego

Albo żonglujecie dowolnie tymi datami i wyjeżdżacie np. na 5-6 dni. Albo na 2-3 tygodnie, szczególnie, jeśli wybieracie się do bardziej egzotycznych destynacji!

Możecie zaszaleć i połączyć majówkę z dniami ustawowo wolnymi od pracy:

  • 4-5 kwietnia (niedziela-poniedziałek) - Wielkanoc
  • 3. czerwca (czwartek) - Boże Ciało

Najlepsze kierunki na majówkę

Niedaleko, a aktywnie i pięknie! Góry pociągają każdego kochającego naturę, piesze wycieczki, zapierające dech w piersi krajobrazy, a do tego gościnnych gospodarzy w pensjonatach lub eleganckie hotele SPA z panoramicznym widokiem na góry!

A to wszystko można znależć w naprawdę dobrych cenach, z wyżywieniem na miejscu albo własnym zarówno w Polsce, jak i na Słowacji, w Czechach czy w Niemczech - już u naszych najbliższych sąsiadów!

 

Polskie morze i Mazury - dla wielu synonim wspomnień z dzieciństwa, kontaktu z naturą, relaksu przy szumie fal.

Nad morzem możecie godzinami gapić się za horyzont, zbudować zamek z piasku, zjeść smażoną rybkę na plaży, odwiedzić Gdańsk czy wojenne umocnienia wzdłuż wybrzeża. 
Na Mazurach możecie bez końca żeglować, zrobić patentsternika, wybrać się na spływ kajakowy, pośpiewać przy ognisku stare harcerskie i turystyczne piosenki czy powędrować po lasach.

Urlop w mieście zawsze jest w modzie! Majówka w Paryżu czy Rzymie albo długi weekend w rodzimym Wrocławiu czy Gdańsku dostarczą Wam wielu wrażeń  i pozwolą się zanurzyć w miejscowej kulturze, kuchni i architekturze, czasami nawet lokalnych zwyczajach i innych smaczkach.

W dodatku w maju pogoda dopisuje, słońce upiększy Wam pamiątkowe fotki, a turystów najczęściej jeszcze zbyt wielu nie będzie!

A może majówka z biurem podróży? Możecie wybrać spośród wielu ciepłych i ciekawych kierunków: Wasza ukochana Grecja, Włochy, zyskujące na popularności MaltaCypr, Hiszpania, Portugalia, ale i troszkę dalej: Maroko, Izrael, czarująca Jordania albo pewniaki: Egipt i Turcja.

Tu mamy dla Was oferty z wyżywieniem lub All Inclusive oraz min. 3*. Oczywiście wszystkie kryteria możecie sobie dopasować samodzielnie!

 

Majówka to również dobry czas na egzotyczne wycieczki! Możecie wybrać się do niesamowitego Dubaju, do Afryki (wcale nie takiej dzikiej!), na bajeczne Malediwy albo na wyluzowane i przepiękne Karaiby. A może jeszcze gdzieś indziej! Pomysłów i ofert jest wiele!

Pamiętajcie, aby przed wyjazdem:

A może macie ochotę spędzić majówkę w nieco innym niż wszyscy miejscu? W gruzińskim Kaukazie, na Time Square w Nowym Jorku, w odległej Nowej Zelandii, nad gigantycznymi Wodospadami Iguazú albo na Islandii podglądając gniazdujące maskonury?

Świat stoi przed Wami otworem, a w jego najdalsze i najciekawsze zakątki dostaniecie się dzięki naszym tanim lotom! Dajcie się zainspirować!

Gdzie na majówkę?

Majówka to jeden z najgorętszych turystycznie okresów! Dobra pogoda, jeszcze przed letnim sezonem, więc bez tłumów i w lepszych cenach. Aż żal nie wykorzystać takiej okazji i nie wybrać się gdzieś solowe dwoje, z przyjaciółmi lub z rodziną.

Możecie wybrać się gdzieś blisko i tanio - nad morze czy w góry, do Pragi albo Tropical Islands. A może cieszy Was perspektywa tygodnia smażenia się na greckiej czy hiszpańskiej plaży? Albo tropikalne klimaty Tajlandii czy Dubaju?

Jeśli wolicie spędzić majówkę bardziej aktywnie - na pewno ucieszy Was widok afrykańskich dzikich zwierząt na safari czy łagodna jesień w Australii.

A Wy gdzie wybierzecie się tym razem na długi weekend majowy?