Sommer urlaub Ferien angebote günstig poolPin it

Wakacje 2020 - najlepsze i tanie oferty na lato!

Po miesiącach izolacji, gdy zmiany otoczenia pragniesz bardziej niż wygranej w Lotto, zabierasz się do planowania urlopu. Zasiadasz do komputera, a w myślach jesteś już na plaży. Ciepły piasek pod stopami, szum fal koi nerwy, zapach lata pieści zmysły...

Czy wyjazdy w obecnych czasach są jednak bezpieczne? Gdzie w ogóle można wyjechać? Jak zaplanować tegoroczne wakacje z głową?  I jeszcze, żeby było tanio.

Szczęśliwa rodzina na plaży na wakacjach
Pin it

Zebraliśmy w jednym miejscu wszystko, co powinieneś wiedzieć:

✓ Wakacyjne kierunki otwarte dla turystów.

✓ Kraje najchętniej wybierane w tym sezonie.

✓ Czy warto czekać na Last Minute?

✓ A przede wszystkim tanie i najlepsze oferty na wakacje 2020!

Szukasz ofert na lato w słoneczne zakątki Europy?

Mamy Last Minute z biurem podróży i wakacje na własną rękę. Możecie wybrać wakacje All Inclusive, rodzinne wakacje nad morzemtanie wakacje w Grecji albo wypoczynek w Chorwacji. Wolicie zostać w kraju? Sprawdźcie oferty na wakacje w Polsce!

Wakacje 2020 - aktualne oferty!

Wakacje 2020, czyli urlop w czasie koronawirusa

Na ten moment lista wakacyjnych kierunków dostępnych w ofertach biur podróży ogranicza się do Unii Europejskiej. Znajdziecie je poniżej:

Na specjalnie przygotowanej stronie UE znajdziecie dokładne informacje w formie interaktywnej mapy, dotyczące restrykcji przy wjeździe do każdego europejskiego państwa. 

W tym momencie Polacy najchętniej wybierają wakacje w ChorwacjiGrecji oraz Bułgarii. Dużo mniej popularne są Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie. W porównaniu z poprzednimi latami znacznie większym zainteresowaniem cieszą się wakacje z dojazdem własnym. W odpowiedzi touroperatorzy przygotowali bogatą ofertę wyjazdów tego typu, m.in. do ChorwacjiBułgariiCzarnogóry, na Cypr i do Grecji. Planują też w najbliższym czasie wznowienie lotów czarterowych do krajów, takich jak Turcja czy Egipt, które już przyjmują podróżnych z zagranicy. 

O czym pamiętać planując wakacje 2020 za granicą?

Wjazd do konkretnego kraju może wiązać się z koniecznością wypełnienia i złożenia przed podróżą formularza lub podania wymaganych informacji/ złożenia oświadczenia po wylądowaniu.

Szczegółowe informacje na temat wymogów dla danego kraju znajdziecie na podanej wcześniej unijnej stronie

Aktualne informacje na temat tego, gdzie jechać na wakacje w czasie pandemii Covid-19 na całym świecie, które kraje mają otwarte granice i gdzie można wjechać bez kwarantanny znajdziecie także na stronach IATA.


Czy warto czekać na Last Minute?

W ocenie przedstawicieli największych polskich touroperatorów ceny wyjazdów zagranicznych w tym sezonie będą porównywalne do tych z 2019 roku. Popyt jest co prawda mniejszy, ale i podaż zostanie odpowiednio dostosowana, ponieważ organizatorzy zamierzają ostrożnie podejść do kwestii ilości ofert. 

Na oferty Last Minute, przecenione tuż przed wylotem, można liczyć szczególnie na początku wakacji. W tym pierwszym okresie duże jest prawdopodobieństwo, że nie wszystkie miejsca w samolocie zostaną wysprzedane i trafią się bardzo atrakcyjne oferty. Nie znaczy to, że przecenione oferty nie będą się pojawiały w drugiej połowie lipca czy w sierpniu. Branża turystyczna liczy na to, że wiele osób przesunie urlop na wrzesień czy październik przedłużając tym samym sezon wakacyjny. Jakie będą wtedy ceny, zweryfikuje rynek. 

Źródło: PAP

para przy stole planuje wakacje last minute
Pin it

Wakacje 2020 w Chorwacji - oferty

Wakacje 2020 w Grecji - oferty

Wakacje 2020 all inclusive - oferty

Wakacje 2020 w Polsce - oferty

Gdzie na wakacje 2020 - wszystkie oferty: