Pin it

#ZostańWdomu

Co robić w domu, aby się nie nudzić?

Nie wyłaź chyłkiem po kryjomu, wyluzuj się i zostań w domu, śpiewają znani ze sceny kabaretowej artyści z grupy MoCarta, którzy nagrali ten utwór w zaciszu własnych mieszkań. Przyłączamy się do tego apelu i podzielamy pozytywne nastawienie! Nuda? Nie znamy takiego słowa! We własnych czterech ścianach można zrobić bardzo wiele. Nauka, aktywności fizyczna i wszelkie możliwe rozrywki multimedialne są dostępne praktycznie dla każdego. Kiedy wszystko wróci do normy z dumą opuścimy nasze fortece z sylwetkami gotowymi na letnie, skąpe stroje. W czasie przyszłych podróży zabłyśniemy znajomością języków. Zaimponujemy umiejętnościami i wiedzą, które zawsze chcieliśmy zdobyć, ale wcześniej brakowało nam czasu.

Koronawirus postawił nasz świat na głowie. My Piraci wolimy jednak twardo stąpać po ziemi! Po każdym sztormie niebo się rozpogadza, a za chmurami zawsze jest słońce. Wierzymy, że z każdej nawet najtrudniejszej sytuacji można wyciągnąć coś dla siebie!

Czas w domu z pomysłem!


TECHNIKI RELAKSACYJNE I MEDYTACJA

Przede wszystkim daj sobie odpocząć od informacji o wirusie. Czasami wyłącz telefon i telewizor. Idź na spacer do parku lub lasu, jeśli masz taką możliwość. Nawet jeśli napotkasz kogoś na swojej drodze, będziesz miał wystarczająco dużo przestrzeni, aby zachować bezpieczną odległość. Poczuj spokój płynący od budzącej się do życia przyrody. Zauważ pąki na drzewach, kwiaty i pierwsze zielone liście.

Spacer to za mało, by oderwać Twoje myśli i ciągle się martwisz? Spróbuj technik relaksacyjnych lub medytacji. Online znajdziesz wiele bezpłatnych materiałów wprowadzający do tematu. 


czytanie w wannie
Pin it

RÓB TO,

NA CO ZAWSZE BRAKOWAŁO CI CZASU

Spotkania towarzyskie w grupie nie są możliwe. Planowane wyjścia i rozrywki odwołane? Masz więcej czasu dla siebie. Rób to, na co zawsze Ci go brakowało. Przeczytaj książkę, która od tygodni leży na szafce przy łóżku, weź gorącą kąpiel z relaksującymi olejkami. Obejrzyj serial, który zawsze chciałeś zobaczyć. Spędź więcej czasu z rodziną lub z przyjaciółmi w kameralnym gronie. Niekoniecznie przed telewizorem. Świetnym sposobem na spędzenie wspólnego czasu będą gry planszowe.


AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Ćwiczenia wzmacniają organizm i jego odporność. To bardzo ważne, by podczas domowej kwarantanny nie zapomnieć o nawet najbardziej podstawowych ćwiczeniach! Pompki, przysiady, bieg w miejscu - wiele rzeczy możemy robić bez żadnego dodatkowego sprzętu. Rówież jogging w parku lub jazda na rowerze pozwolą zachować kondycję, a nie niosą za sobą zbyt dużego ryzyka zarażenia. Inna opcja to zaopatrzenie się w sprzęt do ćwiczeń w domu. W naszym artykule znajdziecie krótką listę sprzętu, jaki możecie sobie zamówić.

 


nauka w domu
Pin it

UCZ SIĘ JĘZYKÓW

Znajomość języków obcych przydaje się we wszystkich podróżach zagranicznych bez wyjątku. Marzysz o wojażach w odległe zakątki świata? Wtedy szczególnie warto poznać przynajmniej podstawy lokalnego języka. Powszechnie wiadomo, że znajomość języków to inwestycja w siebie i owocuje w wielu sytuacjach! Wymówką był zawsze brak czasu? Teraz zyskałeś go więcej. Angielskiniemieckihiszpański? Możesz skorzystać z bezpłatnych aplikacji, takich jak Duolingo lub zaopatrzyć się w profesjonalny programy do nauki języków.


NAUCZ SIĘ CZEGOŚ NOWEGO ONLINE 

Twoje zajęcia zostały odwołane? Chwilowo nie jesteś w stanie kontynuować swoich pasji? We własnych czterech ścianach można rozwijać hobby, ćwiczyć umiejętności, a nawet nauczyć się czegoś nowego. Lekcje tańca, kurs rysunku, fotografii, jak prowadzić bloga, rozwój osobisty czy kursy biznesowe. Wybór jest ogromny a informacje, które znajdujecie online są zawsze aktualizowane!

Sprawdźcie przykładowe kursy online:

 

Więcej pomysłów na nudę w domu!