Egipt wakacje podróż oferta korzystny świętoPin it

Wakacje w Egipcie? Sprawdźcie, jak spędzić czas w kraju faraonów

Wakacje w Egipcie nie muszą oznaczać wyłącznie kąpieli słonecznych, pływania w przyhotelowym basenie i błogiego wylegiwania się na leżaku. Kraj faraonów, z niezwykle długą i fascynującą historią, warto także zwiedzić. Jakie atrakcje czekają na was w trakcie wypoczynku w tym kraju na północy Afryki? Które zabytki warto zobaczyć? Jakie muzea można zwiedzić?

Wakacje Egipcie podróż oferta korzystny święto
Pin it

Kair, zwany miastem tysiąca minaretów

Kair, największe miasto nie tylko Bliskiego Wschodu, ale i całej Afryki, zamieszkiwany jest przez 7-8 milionów ludzi. Historyczny Kair znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas wakacji w Egipcie dobrze skupić się na zwiedzaniu i poznawaniu miejsc związanych z historią i kulturą kraju, którego początki sięgają dalekiejstarożytności.

Co warto zobaczyć w Kairze?

  • Średniowieczna Cytadela z kilkoma placówkami muzealnymi, których ekspozycja przybliża zagadnienia związane m.in. z policją i wojskiem.
  • Wieża Kairska o wysokości 187 m, na której szczycie znajduje się punkt widokowy, a poniżej niego obrotowa restauracja.
  • Meczet Ahmada Ibn Tuluna wybudowany w IX wieku, który jest największą i najstarszą zachowaną bez zmian świątynią muzułmańską egipskiej stolicy.
  • Metro, które jest jedną z dwóch linii metra na Czarnym Lądzie (drugie metro działa w stolicy Algierii). Podróż metrem po Kairze jest dość tania, a ponad 60-kilometrowa linia wygodnie rozwozi turystów i mieszkańców po mieście.
Wakacje Egipcie podróż oferta korzystny święto
Pin it
Wakacje Egipcie podróż oferta korzystny świę
Pin it

Wakacje jak w starożytnym Egipcie

Poznawanie antycznych dziejów kraju warto rozpocząć w Muzeum Egipskim w Kairze, przepełnionym bogatymi zbiorami sztuki starożytnego Egiptu. Wśród eksponatów placówki znajduje się m.in. maska Tutanchamona, tzw. portrety fajumskie (malowane na drewnie i składane do grobów), mumie i posągi. Przed neoklasycystycznym gmachem muzeum stoją popiersia najważniejszych archeologów i badaczy dziejów starożytnego Egiptu.

Wybierając wakacje w Egipcie, szkoda byłoby pominąć piramidy. Zaledwie 20 km od Kairu znajduje się zespół antycznych budowli, wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeśli chcecie zobaczyć m.in. piramidę Cheopsa (która jest jednym z siedmiu cudów świata) i Sfinksa, koniecznie wybierzcie się do Gizy.

Innych zabytków poszukajcie np. w Memfis, najważniejszym mieście starożytnego Egiptu, również wyróżnionym przez UNESCO. Na szczególną uwagę zasługuje najstarsza piramida świata, czyli schodkowa piramida Dżessera w Sakkarze. Niezwykle ciekawe są też wykute w skale groby królów egipskich w Tebach, znane jako kompleks Dolina Królów. Tutaj m.in. znajduje się grobowiec Tutanchamona.

Wakacje Egipcie podróż oferta korzystny święto
Pin it
Urlaub_aegypten_bigxtra_Hurghada_redsea_Angebot_guenstig
Pin it

Najpopularniejsze egipskie atrakcje

Wakacje w Egipcie możecie spędzić na podziwianiu antycznych pozostałości albo w popularnych nadmorskich kurortach, takich jak Hurgada, Marsa Alam i Szarm El-Szejk, wygrzewając się na piasku i oddając się zasłużonemu błogiemu lenistwu. Czas spędzony na Bliskim Wschodzie zachęca też do poznania innych egipskich atrakcji.

Które z nich mogą się wam najbardziej spodobać?

  • Rafa koralowa to przyrodniczy fenomen, który zachęca wielu miłośników nurkowania do spędzenia wakacji w Egipcie. Najpiękniejsze rafy występują w Parku Narodowym Ras Muhammad.
  • Pustynie i przejażdżki po nich jeepami to kolejny po rafie koralowej, niemalże pocztówkowy obraz Egiptu.
  • Targi i bazary przepełnione egzotycznymi owocami i rękodziełem, idealnym jako pamiątka z podróży.
  • Oazy Siwa na Saharze i największa w Egipcie oaza Fajum na Pustyni Libijskiej.
Wakacje Egipcie podróż oferta korzystny święto
Pin it

Inspiracje i tanie oferty