Urlop na MazurachPin it

URLOP NA MAZURACH

Relaks na tle natury

Niezależnie od wieku i od tego, jak lubicie spędzać czas - aktywnie: pod żaglami, na spływie kajakowym, cały dzień odkrywając okolice pieszo czy na rowerze, albo pasywnie: leżąc na plaży czy drewnianym pomoście wsłuchując się w dźwięki otaczającej natury i tylko czasem dla ochłody wskakując do wody jeziora, śpiewając z gitarą szanty czy harcerskie piosenki przy ognisku, imprezując na dyskotece czy po prostu zasypiacie patrząc na gwiazdy - na Mazurach znajdziecie coś dla siebie, bo to kraina, która ma wszystko! Naturę, zabytki, atrakcje, spokój, adrenalinę, kryje też parę zagadek i tajemnic. Pakujcie więc sztormiak, bikini, spray na komary i jedźcie odkrywać tę krainę cudów!

Noclegi na Mazurach i Warmii - najnowsze oferty:


Atrakcje Mazur i Warmii:

Mazurskie atrakcje to ponad wszystko natura, woda i wszystko, co z wodą związane - sporty, kąpiele, spływy, rytuały. Poniżej przedstawiamy Wam garść mazurskich i warmińskich atrakcji, z których część jest mniej oczywista, ale zdecydowanie warta odkrycia przez dużych i mniejszych podróżników

Największe polskie jezioro - Śniardwy

Śniardwy

Największe jezioro w Polsce

Pin it
Zabytkowe mosty wiadukty w Stańczykach

Puszcza Romincka

I stare wiadukty w Stańczykach

Pin it
Atrakcje Giżycka

Giżycko

Most obrotowy, zamek i festiwal

Pin it
Wakacje na Mazurach

Piramida w Rapie

Tajemnice i legendy

Pin it
Wakacje na Mazurach

Grunwald

Największe średniowieczne zwycięstwo Polski

Pin it
Wakacje na Mazurach

Koniki polskie w Popielnie

Próba odtworzenia przeszłości

Pin it
Wakacje na Mazurach

Rzeka Krutynia

Najpiękniejszy spływ kajakowy w Polsce

Pin it
Wakacje na Mazurach

Wilczy Szaniec w Gierłoży

Jedna z kwater głównych Hitlera

Pin it
Wakacje na Mazurach

Loty balonem

Mazury z innej perspektywy

Pin it
Wakacje na Mazurach

Wioska żeglarska Mikołajki

Prawdziwy raj dla żeglarzy

Pin it
Wakacje na Mazurach

Kanał Mazurski – Śluza Leśniewo

Niedokończone połączenie Mazur z Bałtykiem

Pin it
Wakacje na Mazurach

Konsulat Świętego Mikołaja

Uściśnij dłoń Mikołajowi przez cały rok w Kętrzynie!

Pin it

Festiwale i ciekawe cykliczne wydarzenia na Warmii i Mazurach:

Międzynarodowy Piknik Country & Folk w Mrągowie - od 1981 r. kowbojskie stroje, motocykle, samochody terenowe i muzyka stwarzają niezapomnianą atmosferę. Fani muzyki country oprócz udziału w koncertach w amfiteatrze nad jeziorem Czos bawią się podczas imprez towarzyszących w mieście. To największy festiwal muzyki country i folk w Polsce.

Mazury Hip-Hop Festiwal w Giżycku - żelazny punkt wakacyjnych podróży każdego prawdziwego fana polskiego hip-hopu. Najstarsza w kraju plenerowa impreza hip-hopowa odbywa się zawsze w samym środku lata, każdorazowo gromadząc w murach zabytkowej Twierdzy Boyen wielotysięczną publikę.

Olsztyn Green Festival - jeden z najciekawszych i najpiękniej położonych festiwali w Polsce propagujący ochronę środowiska i zdrowy styl życia. Posłuchacie tu alternatywnego popu, hip-hopu, muzyki elektro i jazzu. Po koncertach spotkania z muzykami, fashion trucki i food trucki z kuchnią z całego świata, kino festiwalowe, warsztaty eko i strefa aktywności. 

Ostróda Reggae Festival - czołowa polska impreza celebrująca muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki. Festiwal zyskał globalną markę cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata i gromadzi międzynarodową publiczność.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku - cykliczna impreza została zainaugurowana w 1967 r. i jest jedną z najstarszych tego typu w Europie. Koncerty grane są na XVII-wiecznych organach w słynącej z doskonałej akustyki bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętzej Maryi Panny i św. Andrzeja Apostoła.

Regionalny Festiwal Pogranicza „Kartaczewo" w Gołdapi - święto smakowitego dania regionalnego, uczta i dla ciała i dla ducha, do woli będzie można raczyć się kartaczami.


Więcej pięknych noclegów Mazurach i Warmii: