Urlaub_Frankreich_Paris_Reisen_guenstigPin it

Wakacje we Francji – niezapomniana przygoda z kulturą i serem w tle!

Zwiedzanie zamków i pałaców położonych nad Loarą, niekończące się spacery ulicami Paryża czy kąpiele słoneczne na Lazurowym Wybrzeżu delikatnie muskanym wodami Morza Śródziemnego to tylko niektóre z aktywności, jakie czekają na wypoczywających w kraju wina i serów. Jak warto spędzić wymarzone francuskie wakacje?

Obowiązek każdego obieżyświata – poznać Paryż!

Paryż należy do tych miast, które wytrawni globtroterzy po prostu powinni znać. Miasto uznawane jest za światową stolicę mody, kultury, sztuki i miłości… To prawda, trudno nie zakochać się w Paryżu! Poznawanie francuskiego serca warto rozpocząć od jego najważniejszych symboli, a potem wybrać spośród ogromu kolejnych atrakcji te najciekawsze. Jakie paryskie punkty musicie koniecznie umieścić w planie wakacji we Francji?

  • Wieża Eiffla, której żelazna konstrukcja góruje nad miastem.
  • Muzeum Luwr z jednym z najbogatszych zbiorów sztuki na świecie.
  • Bulwary nad Sekwaną, po których można spacerować bez końca, podziwiając paryską architekturę wokół.
  • Muzeum d’Orsay, funkcjonujące w dawnym dworcu kolejowym, którego ekspozycja zachwyca miłośników impresjonizmu.
  • Łuk Triumfalny, czyli kolejny po wieży Eiffla punkt widokowy w stolicy Francji.
  • Pola Elizejskie, uznawane za reprezentacyjną aleję miasta.
  • Katedra Notre-Dame, rozsławiona przez pisarza Victora Hugo, zachwyca majestatyczną gotycką bryłą i ciemnym wnętrzem.
  • Artystyczna dzielnica Montmartre położona na wzgórzu ze słynną bazyliką Sacré-Cœur. Na szczyt można wjechać kolejką linowo-terenową.
Nicea_Francja_Wakacje_we_Francji_morze
Pin it

Riwiera Francuska i wakacje na plaży we Francji

Choć co roku Paryż odwiedza około 30 mln turystów, to jest wiele miejsc, które często są wybierane na wakacje we Francji. Jednym z najpopularniejszych jest Lazurowe Wybrzeże, nazywane także Riwierą Francuską. Największe miasto regionu skąpanego w słońcu, czyli Nicea, słynie z zabytków, a wizyta tutaj to prawdziwa gratka dla osób zainteresowanych kulturą i sztuką.

Możecie miło spędzić czas na Placu Massena, otoczonym urokliwymi kamieniczkami, i podziwiać zbiory licznych muzeów (np. dzieła Chagala). Dobrze zrobić chwilę przerwy od zwiedzania, aby pospacerować wzdłuż wybrzeża słynną Promenadą Anglików. W Nicei odbywa się niezwykle efektowny, trwający dwa tygodnie karnawał.

W trakcie wakacji w tym rejonie Francji warto także odwiedzić dwie miejscowości nad Morzem Śródziemnym − Cannes, w którym co roku odbywa się jeden z najważniejszych festiwali filmowych na świecie, i Saint-Tropez, dobrze znane m.in. dzięki filmom z Louisem de Funèsem.

Wakacje we Francji? Poznaj cuda UNESCO!

W kraju nad Sekwaną nie brakuje wyjątkowych miejsc, które zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na poznanie najpiękniejszego z nich, czyli Doliny Loary, nie wystarczy nawet kilka tygodni wakacji we Francji.

W dolinie Loary i jej dorzeczy usytuowanych jest aż kilkaset pałaców doby oświecenia oraz zamków wybudowanych w średniowieczu i okresie renesansu. Wśród najciekawszych obiektów warto wymienić największy w regionie zamek w Chambord z początku XVI wieku. Jednym z jego mieszkańców był Stanisław Leszczyński, król Polski oraz teść króla Francji i Nawarry Ludwika XV. Najchętniej odwiedzanym przez turystów zamkiem w regionie jest z kolei Zamek Chenonceau z przepięknym parkiem. Poza częścią Doliny Loary, UNESCO dostrzegło też wyjątkową wartość najstarszego miasta Francji, czyli Lyonu.


Inspiracje i tanie oferty