Karibik mutter Sohn urlaub reisen strand bucht boot Meer PalmePin it

Wakacje na Karaibach – z wizytą w ziemskim raju!

Wakacje na Karaibach to prawdziwie rajski wypoczynek! Krajobrazy jak w edenie – plaże pokryte białym, drobnym piaskiem, przejrzysta, lazurowa woda, błękitne niebo, wszechobecne palmy i wymarzona pogoda zachwycają tysiące turystów i przyciągają kolejnych obieżyświatów do odwiedzenia tego zakątka globu. Jak wyglądają wczasy na wyspach Morza Karaibskiego i co warto zobaczyć w regionie?

kuba Karaiby wakacje podróż oferta korzystny święto
Pin it

Kuba wyspa jak wulkan gorąca, czyli wakacje na największej wyspie Karaibów

Kuba, największa wyspa w regionie, rządzona przez dekady silną ręką Fidela Castro, od kilku lat przechodzi przemiany. Symbolem zmian jest koncert legendarnego rockowego zespołu The Rolling Stones, który odbył się w marcu 2016 roku w stolicy Republiki Kuby, czyli Hawanie.

Jakie są najważniejsze atrakcje Kuby, które warto zobaczyć w trakcie wakacji na Karaibach? Miłośnicy motoryzacji mogą mieć wrażenie, że wylatując na egzotyczne wakacje, cofnęli się w czasie. Wyspa słynie bowiem z zadbanych i sprawnych starych modeli samochodów, które w latach 50. XX wieku jeździły po amerykańskich ulicach. Jednym z popularniejszych aut jest też Fiat 126p, znany jako „Maluch”.

Wśród miejsc uwielbianych i najczęściej polecanych przez globtroterów są:

  • Plac Rewolucji,
  • Starówka (Havana Vieja) z przepiękną kolonialną architekturą. Serce Kuby zachwyca tak bardzo, że warto pospacerować jej uliczkami, podziwiając różnorodność tego miasta i próbując lokalnych potraw.

Dominikana i Haiti – dwa kraje, jedna wyspa

Wakacje na Karaibach można spędzić także na wyspie Haiti, gdzie znajduje się państwo o tej samej nazwie, a także drugi kraj - Dominikana.

Republika Dominikany to idealne miejsce dla płetwonurków oraz rodzin z dziećmi kochających nadmorski wypoczynek. Szeroka linia brzegowa pokryta jasnym, ciepłym piaskiem ma aż 600 km wybrzeża, sąsiadującego od południa z Morzem Karaibskim, a od północy z Oceanem Atlantyckim. Fani nurkowania wypoczywają na Dominikanie, zwabieni urokiem rafy koralowej.

Haiti Karaiby wakacje podróż oferta korzystny święto
Pin it

Warto zwiedzić stolicę Santo Domingo, która jest pierwszym miastem założonym w Nowym Świecie po odkryciu lądu przez Krzysztofa Kolumba. Początki dominikańskiego serca sięgają 1496 roku, kiedy miasto zostało założone przez Bartolomeo Kolumba, brata słynnego podróżnika i żeglarza. Szczególnie interesująca jest tutejsza architektura – dzielnica kolonialna została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Republika Haiti, zajmująca 1/3 powierzchni wyspy, jest znacznie bardziej górzysta niż sąsiadująca z nią Republika Dominikany. Spędzając wakacje w tym zakątku Karaibów, można zwiedzić stolicę Haiti Port-au-Prince. Warto zobaczyć m.in..:

  • gmach Pałacu Prezydenckiego w stylu francuskiego renesansu,
  • zbiory Muzeum Narodowego.

Wakacje na Karaibach w rytmie reggae? Zapraszamy na Jamajkę!

Jamajka, wyspa na Morzu Karaibskim słynąca rytmów reggae, jest położona kilkaset metrów n.p.m., a jej najwyższy szczyt Blue Mountain Peak sięga 2256 m n.p.m. Na północy wyspy warto odwiedzić ogród botaniczny Shaw Park Gardens & Waterfalls, w którym oprócz bujnej roślinności zachwycają również szumiące wodospady.

Trudno byłoby w pełni poznać kulturę Jamajki bez zwiedzenia domu Boba Marleya, w którym dzisiaj prezentowane są zbiory muzeum poświęconego pamięci muzyka. Placówka zlokalizowana jest w Kingston, stolicy Jamajki. Podczas wakacji na Karaibach w mieście warto zwiedzić jeszcze m.in.:

  • XVII-wieczny obronny Fort Charles,
  • zabytkową dzielnicę Hiszpańskie Miasto.
Karaiby wakacje podróż oferta korzystny święto Jamajkę
Pin it

Inspiracje i tanie oferty