wakacje w curacao wakacje tanie rezerwacja koktajl turtle hotele tanie rezerwacjePin it

Wakacje na Curaçao, czyli odpoczynek w karaibskim stylu

Rajskie wakacje na Curaçao pobudzają wyobraźnię. Małe wyspiarskie państwo w pobliżu Wenezueli słynie z długich i piaszczystych plaż, z bogatego świata podwodnego, idealnego do nurkowania, oraz z niebieskiego likieru ze skórek gorzkich pomarańczy. Jeśli dodamy do tego liczne kluby muzyczne oraz kolonialną stolicę Willemstad, która nazywana jest Małym Amsterdamem, to mamy kwintesencję Curaçao.

Wakacje na Curaçao, co warto zobaczyć?

Jeśli byliście kiedyś w holenderskich miastach, to z pewnością zaskoczy was karaibska wersja kamienic pochylonych nad wodą. Barwne budynki, wpisane na listę UNESCO, zobaczycie w Willemstad. Warto wybrać się na spacer po licznych mostach, które dzielą centrum na dwie części: Punda i Otrobanda.

Z kolei w dzielnicy Sharloo będziecie mieli okazję poznać żydowskie oblicze Curaçao. Znajdują się tam bogate rezydencje kupieckie oraz Mikve Israel Emanuel — najstarsza synagoga w tej części świata.

Jednak wakacje w Curaçao oznaczają przede wszystkim wypoczynek nad Morzem Karaibskim i sączenie rumu lub likieru na plażach. Za te najpiękniejsze miejsca uważane są: Knip, Kalki, Kas Abou, Blue Bay Beach, Boca Santa Cruz i Caracasbaai. Wyspa jest też rajem dla wielbicieli sportów wodnych, a w szczególności dla nurków.

Doświadczone osoby mogą wybrać się do parku wodnego na południu Curaçao i kupując jeden karnet, nurkować bez ograniczeń. Praktycznie wszędzie można wypożyczyć sprzęt lub zapisać się na kurs PADI. A warto podjąć naukę i popłynąć w głębiny, bo widoczność pod wodą sięga ponad 50 m. Zobaczycie tam wielobarwne ryby, żółwie, skorupiaki, a może nawet rekiny koralowe.

Curaçao, rzeczy do zrobienia na wyspie

Na Curaçao poznacie też inne oblicze Karaibów. Warto wybrać się do jaskini Hato, żeby zobaczyć nietoperze i unikatowe formacje skalne. Najwyższym szczytem wyspy jest mierzący 372 m n.p.m. Christoffelberg. Mieści się na terenie parku narodowego o tej samej nazwie i oczarowuje zieloną roślinnością. Widoki z góry warte są wspinaczki w upale.

Osoby, które lubią się bawić, dobrze poczują się w licznych kasynach oraz na imprezach organizowanych na plaży przez kluby, hotele i dyskoteki. Jednak nogi podrywają się do tańca nawet podczas spaceru, bo zewsząd słychać muzykę na żywo. Rokrocznie na przełomie sierpnia i września organizowany jest też North Sea Jazz Festival. To największy festiwal muzyczny na Karaibach, który gromadzi pasjonatów jazzowych rytmów z całego świata.

Curacao Santa Cruz plaży wakacje na plaży wakacje tanio podróżować
Pin it

Co zabrać na wakacje w Curaçao?

Suchy tropikalny klimat i temperatury powyżej 25 stopni Celsjusza, sprawiają, że na Curaçao trzeba dbać o skórę. Zapakujcie do walizki krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne. Przyda się też środek na komary. Jeśli planujecie urlop, w listopadzie lub grudniu, czyli bardziej mokrych częściach roku, to nie zapomnijcie też o lekkiej kurtce przeciwdeszczowej.

Curacao wakacje na plaży wakacje wycieczka zachód morze basen oferta tanie
Pin it

Garść praktycznych informacji

  • walutą na wyspie jest gulden antylski (ANG),
  • obywatele Polski podróżują bez wiz, jeśli pobyt nie przekracza 90 dni,
  • w Curaçao obowiązuje czas GMT-4, czyli cofamy zegarki o 5 godzin,
  • języki na wyspie to holenderski i papiamento.