Oferty wakacje Malediwy tanio taniej podróży wakacje wyspa wakacje plaża domek na plażyPin it

Błogie i magiczne wakacje. Malediwy zaskoczą was rajskimi krajobrazami

Tu znajdziecie krajobrazy jak z pocztówki. Wakacje na Malediwach przyciągają krystalicznie czystą wodą, pięknymi rafami koralowymi i ośrodkami wypoczynkowymi na Oceanie Indyjskim. Kraj składa się z niemal 1200 wysp, z czego jedynie 26 jest zamieszkanych. Wysokie temperatury przez cały rok i puste, malownicze plaże sprawiają, że pobyt na Malediwach będzie niezapomniany.

Rajskie wakacje? Malediwy i ich główne atrakcje

Republika Malediwów leży w Azji, około 500 km od wybrzeży Indii. To kraj, który zaskakuje niesamowitymi krajobrazami, spokojem oraz wspaniałą kuchnią, w której widać wpływy indyjskie, lankijskie, indonezyjskie, francuskie i angielskie. Ogromne wrażenie zrobią na was już widoki z okien samolotu. Ciągnące się łańcuchy wysp i 26 atoli, otoczonych pierścieniami raf koralowych, prezentują się przepięknie.

Na Malediwach znajdziecie wiele ośrodków wypoczynkowych na wodzie. Możecie wyjść z bambusowych bungalowów i od razu wskoczyć do wody, żeby popływać lub spróbować snorkelingu na barwnych rafach koralowych. Będąc na wakacjach, koniecznie wybierzcie się na wycieczkę nurkową na Addu lub Atol Rasdu. To jedne z najlepszych miejsc na archipelagu do uprawiania sportów wodnych. Wyspy oczarowują egzotycznymi rybami, ponad 127 gatunkami koralowców oraz zatopionymi wrakami statków. Można tam również zobaczyć rekiny wielorybie.

Bajkowe plaże i najmniejsza stolica na świecie

Oczywiście wakacje na Malediwach to także błogi wypoczynek pod palmami. Na miejscu bez trudu możecie poruszać się łódkami, które kursują od rana do zachodu słońca. Niemal na każdej wyspie znajdziecie długie, szerokie, białe i piaszczyste plaże. Są praktycznie puste, bo w jednym momencie może przebywać na nich limitowana grupa osób.

Jeśli będziecie mieli szczęście, staniecie się świadkami niesamowitego zjawiska przyrodniczego. Nocami woda wyrzuca na plaże plankton, który pod wpływem kontaktu z tlenem rozświetla się na niebiesko. Piasek wygląda wtedy niczym magiczny fluorescencyjny proszek. Choć efekt jest krótkotrwały, to warty czekania.

Na Malediwach jest tylko jedno rozwinięte miasto. Male ma zaledwie 2 km długości i 1 km szerokości, co czyni je najmniejszą stolicą na świecie. Pomimo swoich rozmiarów, zaskakuje licznym perełkami architektonicznymi. Warto odwiedzić Meczet Wielkiego Piątku, przejść się do Parku Sułtana i zobaczyć Muzeum Narodowe. Wrażenie robi też Pałac Prezydencki oraz wąskie ulice i restauracje serwujące kuchnie z całego świata.

Malediwy wczesna rezerwacja rabatowa oferta wakacyjna tanio
Pin it

Ważne informacje dla podróżujących, czyli co musicie wiedzieć?

  • Czas na Malediwach to GTM + 5, czyli dodajemy 4 godziny.
  • Oficjalnym językiem jest dhivehi, ale bez trudu dogadacie się po angielsku.
  • Walutą kraju jest rupia malediwska (MVR), ale wszędzie możliwa jest płatność w dolarach.
  • Lepiej unikać płatności kartą, bo wiążą się z tym wysokie koszty transakcji.
  • Wiza dla Polaków jest bezpłatna, otrzymacie ją na lotnisku. Jest ważna 30 dni.
  • Każdy podróżujący musi zapłacić podatek turystyczny w wysokości 6 $ za jeden dzień pobytu.
wody Oceanu Indyjskiego bungalowy na Malediwach
Pin it

Kiedy jechać na wakacje? Malediwy zapraszają przez cały rok

Na Malediwach występuje klimat tropikalny wilgotny. Zawsze możecie oczekiwać temperatury 25-30 °C. Woda jest ciepła, a dni słoneczne. Najlepszym okresem na wypoczynek na wyspach jest pora sucha, która występuje od listopada do kwietnia. W porze deszczowej wakacje mogą nieco zakłócić deszcze i burze.