Portugalii wakacje podróż oferta korzystny świętoPin it

Wakacje w Portugalii – nadatlantyckim kraju klimatu podzwrotnikowego

Wakacje w Portugalii, kraju nad Oceanem Atlantyckim, leżącym w strefie podzwrotnikowej, to wyśmienity pomysł na letni wypoczynek na plaży, np. w słynącym z ich uroku regionie Algarve. Portugalia to jednak znacznie więcej niż ciepła woda Atlantyku i pogoda zachwycająca Polaków. Gdzie można wypocząć w Portugalii? Jaki pomysł na portugalski urlop będzie dla was idealny?

Lizbonie Portugalii wakacje podróż oferta korzystny święto
Pin it

Wakacje w Portugalii zacznijcie od poznania Lizbony

Lizbona to nie tylko administracyjna stolica kraju, ale bez wątpienia także jej turystyczne serce. Melancholijne dźwięki tradycyjnych pieśni fado i znany z pocztówek biało-żółty tramwaj to nie jedyne wspomnienia, jakie zostaną w waszych głowach po wakacjach w Portugalii.

Co warto zobaczyć w Lizbonie?

  • Obiekty wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, tj. XVI-wieczna wieża obronna Torre de Belém, a także Klasztor Hieronimitów − olbrzymi kompleks klasztorny wzniesiony w XVI wieku w wyjątkowym dla Portugalii stylu manuelińskim, łączącym gotyk i renesans.
  • Zamek św. Jerzego, zbudowany w XII wieku przez Maurów.
  • Pomnik Odkrywców przedstawiający najsłynniejszych żeglarzy i podróżników epoki wielkich odkryć geograficznych.
  • Pałac São Bento z przełomu XVI i XVII stulecia, w którym dzisiaj obraduje parlament.
  • Panteon Narodowy upamiętniający najwybitniejszych obywateli Portugalii.
  • Zabytkowa, najstarsza dzielnica Alfama wybudowana na wzgórzu, idealna na spokojne spacery podczas wakacji w Portugalii. Można do niej dojechać słynnym zabytkowym żółto-białym tramwajem nr 28.
Lizbonie Portugalii wakacje podróż oferta korzystny święto
Pin it
san-migue_azoren_portugal-urlaub-günstig-angebot
Pin it

Chcecie zobaczyć delfiny? Wybierzcie się na Azory!

Azory, archipelag wysp wulkanicznych, oddalony o ponad 1500 km od Europy, to region autonomiczny Portugalii. Rejon słynie ze słodkich ananasów i ananasowej nalewki. Wody Atlantyku ocieplane wokół Azorów przez Prąd Zatokowy (Golfsztrom) to miejsce, które ukochały sobie walenie. Przy odrobienie szczęścia, w trakcie rejsu zobaczycie różne gatunki delfinów, a dalej od lądu nawet największe zwierzę na ziemi, czyli płetwala błękitnego. Spędzając wakacje w tej części Portugalii, możecie też skorzystać z dobroczynnych właściwości wód geotermalnych albo obserwować gejzery.

Madera – urlop na jednej z portugalskich wysp

Wyspa wiecznej wiosny, jak określana jest Madera, to największa wyspa archipelagu o tej samej nazwie, położonego na Oceanie Atlantyckim regionu autonomicznego Portugalii. Grupa wysp wulkanicznych oddalona jest od kontynentalnej Portugalii o około 750 km. Co warto zobaczyć, spędzając tutaj wakacje w Portugalii? Mnóstwo atrakcji czeka na was w sercu wyspy Madera, czyli Funchal. Wiele emocji dostarczy np. zjazd w wiklinowych saniach z góry Monte, mnóstwo radości przysporzy też oglądanie bujnej roślinności i mieniących się feerią barw egzotycznych kwiatów, np. storczyków. Na lokalnym targu koniecznie spróbujcie banano-ananasa.

Madera to górzysta wyspa z nabrzeżem, do którego niełatwo się dostać. Wyspa oferuje jednak coś w zamian – spędzając wakacje w tym zakątku Portugalii, możecie podziwiać wyjątkowo piękne klify. Szukając miejsca do plażowania i pływania, wybierzcie się na plażę Praia da Banda d’Além w zatoce Machico z naniesionym przez człowieka złotym piaskiem. Większość pozostałych plaż pokrywa żwir lub kamienie.

Madera Portugalii wakacje podróż oferta korzystny święto
Pin it