Wakacje_we_Włoszech_Colosseum_RzymPin it

Wakacje we Włoszech – dolce vita dla koneserów piękna

Wakacje we Włoszech to niepowtarzalna okazja do poczucia prawdziwego dolce vita. Położony na południu Europy kraj obfituje w zapierające dech w piersiach miejsca, w których przyroda przypomina o swoim rajskim wymiarze, ciesząc lazurem wód, gorącym słońcem i kwitnącymi, cytrusowymi drzewami. Sielankowemu otoczeniu dodatkowego blasku dodają imponujące zabytki, wspaniała kultura oraz niepowtarzalny sposób bycia rodzimych mieszkańców.

Gdzie wybrać się na wakacje do Włoch?

Italia to kraj po brzegi wypełniony pięknymi miejscami, dlatego każdy z łatwością znajdzie tutaj coś dla siebie. Może być celem podróży zarówno dla miłośników wylegiwania się na rajskich plażach, jak i wielbicieli imponujących zabytków oraz całodziennego zwiedzania. Do tego każdy region cieszy odmienną przyrodą i przynajmniej jednym dużym miastem wyróżniającym się charakterystyczną atmosferą. W jakim miejscu warto spędzić wakacje we Włoszech?

  • Toskania – urzeka malowniczymi widokami i wykwintnym winem Chianti. To właśnie na jej terenie znajduje się zabytkowa Florencja i słynna Piza z Krzywą Wieżą.
  • Lombardia – w jej krajobrazie znajduje się wszystko: górujące nad horyzontem Alpy oraz lazurowe wody Jeziora Garda. Stolica, Mediolan, to marzenie dla miłośników wielkiej mody i architektury.
  • Kampania – jej panorama zdominowana jest przez lazur wód Morza Tyrreńskiego i majestatyczną sylwetkę Wezuwiusza. W Neapolu będziecie mogli nacieszyć zmysły zjawiskową architekturą i bogatą ofertą kulturalną.
  • Lacjum – tutaj wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, którego zobaczenie powinno być obowiązkiem każdego Europejczyka. Przy okazji zwiedzania prowincji warto zajrzeć do najmniejszego państwa świata: Watykanu.
  • Sycylia – perła Morza Śródziemnego jest największą wyspą akwenu i oazą dla wielbicieli rajskich widoków.
  • Wenecja Euganejska – mekka zakochanych. Rejs gondolą po weneckich kanałach i spacer po romantycznych uliczkach Werony to idealny pomysł na cudowne wakacje we Włoszech z drugą połówką.
Wakacje_w_Toskanii_krajobraz
Pin it
Wybrzeze_Amalfi_Wakacje_we_Wloszech
Pin it

Kiedy warto zdecydować się wyjazd do Włoch?

Słoneczna Italia pełnię swojego piękna najlepiej prezentuje latem, kiedy śródziemnomorskie słońce ogrzewa twarze miłośników błogiego relaksu na piaszczystych plażach. Warto jednak pamiętać, że w południowych regionach temperatury mogą znacznie przekraczać 30 stopni Celsjusza, co nie dla każdego będzie komfortowe.

Również wiosną i wczesną jesienią możecie cieszyć się przyjemnym ciepłem, a atmosfera nie będzie tak upalna i uprzyjemni zwiedzanie. W tym okresie miasta będą także znacznie mniej zatłoczone. Do Włoch warto wybrać się także zimą. Północne regiony znane są ze słynnych zimowych kurortów, w których można spędzić świetny urlop połączony z szusowaniem na stokach.

Jak dotrzeć na wakacje we Włoszech?

Najbardziej komfortowym środkiem transportu będzie oczywiście samolot. Italia posiada dużo świetnie rozlokowanych portów lotniczych, do których z Polski łatwo dostać się za pośrednictwem tanich przewoźników. Odpowiednio wcześnie zaplanowana podróż może okazać się niezwykle atrakcyjna cenowo. Do Włoch można także wygodnie dojechać samochodem, gdyż odległość z Polski nie jest zbyt duża, a do tego trasę można zorganizować tak, aby przy okazji zwiedzić austriackie miasta, np. Wiedeń.

Wakacje we Włoszech jesc spaghetti
Pin it

Inspiracje i tanie oferty