Wakacje_na_Wyspach_Kanaryjskich_wulkanyPin it

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich – wiosna i lato przez cały rok

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich spełnią marzenia każdego wielbiciela gorącego słońca na twarzy, wiatru we włosach i zapierających dech w piersiach widoków. Położony nieopodal wybrzeży Afryki hiszpański archipelag zachwyca różnorodnością i pozwala na relaks na jednych z najpiękniejszych plaży w Europie. Niezależnie od pory roku panuje tutaj doskonała pogoda, a wulkaniczne krajobrazy z lazurowymi wodami stanowią idealną scenerię na błogi urlop.

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich – którą wyspę archipelagu wybrać?

  • Teneryfa – największa, a zarazem najbardziej zróżnicowana z wysp. Na południu znajdziecie największe kurorty wakacyjne z piaszczystymi plażami i typowo rajskim klimatem. Północ jest zdecydowanie bardziej kameralna i nieco mniej ciepła. W środkowej części można podziwiać majestatyczny wulkan Teide mieszczący się na terytorium parku narodowego.
  • Gran Canaria – prawdziwa gwiazda archipelagu, która jako pierwsza rozsławiła go wśród podróżnych na całym świecie. Oprócz rajskich plaży warto odwiedzić stolicę wyspy, Las Palmas de Gran Canaria, która zachwyca pięknem swej zabytkowej architektury oraz licznymi atrakcjami kulturalnymi.
  • Lanzarote – idealna dla miłośników podziwiania dziewiczej natury. To właśnie tutaj najlepiej można dostrzec wulkaniczne piękno archipelagu. Największą atrakcją jest park narodowy Timanfaya, w którym można podziwiać charakterystyczne stożki wulkaniczne.
  • Fuerteventura – wyspa położona jest zaledwie 100 km od wybrzeży Maroka i to właśnie piaski przywiane znad Sahary utworzyły cudowne, złote wybrzeże. Dzięki teu wybrzeżu wyspa zwana jest potocznie plażą Kanarów.
  • La Gomera – najbardziej rajska i jedna z najmniejszych wysp urzeka klifowym wybrzeżem z piaszczystymi plażami i bogactwem egzotycznej roślinności porastającej centrum terenu.
Teneryfa Wakacje Hiszpanii podróż oferta korzystny święto
Pin it

Kiedy warto wybrać się na wakacje na Wyspach Kanaryjskich?

Archipelag położony na Oceanie Atlantyckim wyróżnia się niezwykle komfortową pogodą, dlatego też nazywa się go często krainą wiecznej wiosny. Na ogół klimat panujący na wyspach określa się jako oceaniczno-subtropikalny, co oznacza, że temperatury praktycznie przez cały rok są niezwykle przyjemne, a słupki rtęci wskazują zazwyczaj ponad 18 stopni Celsjusza. Oznacza to, że przez cały rok panuje tutaj idealna atmosfera do wylegiwania się na plażach i korzystania z wodnych kąpieli. Podczas wakacji na Wyspach Kanaryjskich nie ma co liczyć na nieprzyjemne upały, gdyż powietrze z gorącej Afryki jest skutecznie schładzane przez tzw. prąd kanaryjski.

Jak dotrzeć na Kanary?

Każda z wysp archipelagu posiada swój własny port lotniczy. Z łatwością więc znajdziecie komfortowe i często bardzo tanie połączenia lotnicze do wybranego miejsca. W sezonie samoloty kursują regularnie z dużą częstotliwością. Podróż będzie trwać około 6 godzin. Na miejscu z portu lotniczego można skorzystać z kursujących połączeń autobusowych. Najłatwiejszym sposobem poruszania się po wyspach jest wynajęcie samochodu, co pozwoli wam także na zorganizowanie wycieczek objazdowych po okolicy.


Inspiracje i tanie oferty