City breaks tanie Sevilla Dublin Rome baneryPin it

Urlop w mieście? Nie tylko dla tych, którzy kochają zwiedzanie!

Urlop w mieście nigdy nie wychodzi z mody. Zagraniczny city break w Barcelonie i długi weekend w rodzimym Zakopanem dostarczają tak samo wielu zachwytów nad miejscową kulturą i architekturą. Jak zorganizować romantyczny urlop w mieście? Którą stolicę warto zwiedzić w weekend? Dokąd wybrać się zimą, a które miasto zobaczyć latem?

Nowy Jork podróży oferty mostu manhattan
Pin it

Romantyczny urlop w mieście

  • Paryż, serce Francji, jest światową stolicą miłości. Miejsca idealne dla zakochanych to przede wszystkim szczyt wieży Eiffla i bulwary nad Sekwaną, które za dnia wprawiają w zachwyt, a swój pełen czar pokazują po zmroku – wieża Eiffla skąpana jest wówczas w kaskadzie świateł, a nad brzegami Sekwany pary zatracają się w tańcu. Te magiczne widoki można obserwować, wybierając się na wieczorny rejs po Sekwanie.
  • Werona, która była scenerią miłości Romea i Julii, to bez wątpienia jedno z najbardziej romantycznych miasteczek we Włoszech. Niewielka Werona, z kamienną renesansową zabudową, małymi kamieniczkami i mostkami, pamięta o literackich kochankach. Co roku, w okresie okołowalentynkowym, organizowany jest tutaj festiwal Verona in Love. W programie wydarzenia znajdują się m.in. przedstawienia szekspirowskiego dramatu.
  • Kazimierz Dolny jest jednym z najpiękniej zlokalizowanych miejscowości w Polsce. Miasto malowniczo położone nad Wisłą, pomiędzy wzgórzami, pięknie oświetlone po zmroku to wymarzone miejsce na romantyczne spacery. Wędrując po Kazimierzu, warto wejść na Górę Trzech Krzyży, z której można podziwiać przepiękną panoramę okolicy.

Które miasta zwiedzić w weekend?

Trudno w ciągu zaledwie kilku dni poznać wszystkie najciekawsze miejsca, warto jednak poczuć atmosferę miasta i zobaczyć atrakcje, które urosły do rangi symboli każdego z nich. Dokąd pojechać, decydując się na urlop w mieście?

  • Paryż z wieżą Eiffla, muzeami Luwr i d’Orsay, Łukiem Triumfalnym, Pałacem Inwalidów i Polami Elizejskimi.
  • Berlin z Bramą Brandenburską, wieżą telewizyjną przy Alexanderplatz, Muzeum Egipskim i budynkiem Reichstagu.
  • Wiedeń z zespołem pałacowym Schönbrunn, pałacem Hofburg wraz z kompleksem kulturalnym MuseumsQuartier i średniowieczną katedrą św. Stefana.
  • Londyn z Pałacem Buckingham, Tower of London, London Eye i Big Benem.
  • Warszawa z Zamkiem Królewskim, Łazienkami Królewskimi, pałacem w Wilanowie, Centrum Nauki Kopernik, Pałacem Kultury i Nauki oraz licznymi placówkami muzealnymi, np. Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
  • Wrocław z Halą Stulecia, Pergolą, Ogrodem Japońskim, pięknym rynkiem i Panoramą Racławicką.
Szkoła Koranu w Marrakeszu
Pin it
Wycieczka po Pradze
Pin it

Urlop w mieście – lepsze lato czy zima?

Wypoczynek w gwarnym mieście może być tak samo udany i latem, i zimą. Wiele z nich kusi licznymi atrakcjami w sezonie wakacyjnym. Bliskość przyrody i moc atrakcji czekają w kurortach nadmorskich, jak rodzimy Sopot czy hiszpańska Barcelona, i w górach – polskie Zakopane czy czeski Adršpach, rozsławiony przez wyjątkowe Skalne Miasto.

Zima to z kolei wyśmienity okres na podziwianie świątecznych iluminacji i poznawanie lokalnych tradycji podczas urlopu w pięknym mieście. Wystawy szopek krakowskich, magiczne miejskie iluminacje, oświetlone Pola Elizejskie w Paryżu, bożonarodzeniowe jarmarki w Berlinie, świąteczny asortyment i dekoracje w londyńskim domu towarowym Harrods czy moc pięknych ozdób w kopenhaskim parku rozrywki Tivoli to tylko kilka z nich.

Inspiracje i tanie oferty