Bali urlaub angebot günstig billig buchen reisen Asien Insel strandPin it

Niezapomniane wakacje. Bali i przepiękne plaże!

Wakacje na Bali to seria miłych niespodzianek. Spacerując po lokalnych wioskach i miastach, natkniecie się na ukryte pomiędzy ulicami pradawne świątynie, barwne ceremonie religijne i liczne kwiatowe ofiary. Bali pachnie kadzidłami, a w powietrzu unosi się magiczna atmosfera. Na północy zobaczycie delfiny, a na całej wyspie odkryjecie monumentalne piękne zjawiska naturalne.

Wakacje na Bali, co warto zobaczyć i czego doświadczyć?

Bali stało się popularną destynacją dzięki "Jedz, módl się i kochaj" z Julią Roberts. To jedna z ponad 18 000 indonezyjskich wysp, która przede wszystkim wyróżnia się swoim hinduistycznym charakterem. Barwny lokalny folklor widać tu na każdym kroku: w bogatej ornamentyce, w uroczystych strojach i przystrojonych ulicach.

Oferty wakacji na Bali tanie
Pin it
Nusa Penida Bali Indonezja wakacje oferty podróży tanie wakacje na plaży wakacje
Pin it

Plaże na Bali — które miejsca wybrać na surfing, a które na błogie leniuchowanie?

Południowe wybrzeże Bali to białe, piaszczyste plaże z turkusową wodą i drzewami palmowymi. Możecie wybrać się do Jimbaran Beach na spokojne leniuchowanie oraz popijanie wody kokosowej. W ciągu dnia plaża jest raczej pusta, jednak wieczorem gromadzą się na niej lokalni mieszkańcy, żeby podziwiać spektakl zachodu słońca.

Jeśli lubicie surfing, to nie możecie przegapić okazji do odwiedzenia plaż Bias Tugel i Dreamland. Tamtejsze duże fale stwarzają wręcz doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Równie ciekawie jest pod wodą! Jeśli wybierzecie się na Pandawa Beach, zobaczycie egzotyczne ryby i barwne koralowce tuż przy brzegu.

bali wakacje na plaży fale tanie oferty
Pin it

Naturalne i kulturalne bogactwa Bali

Wakacje na Bali to świetna okazja do zapoznania się z hinduizmem. Balijczycy bardzo dużo świętują. Z pewnością zobaczcie lokalnych mieszkańców ubranych w tradycyjne stroje, odprawiających modlitwę lub składających ofiary (nawet w tradycyjnych warungach, czyli indonezyjskich przydrożnych restauracjach).

Warto wybrać się do świątyń Pura Gunung Kawi i do Tirta Empul, gdzie odbywają się rytualne hinduistyczne kąpiele. Ogromne wrażenie robi też jaskinia z wizerunkami hinduistycznych bóstw, znana jako Goa Gajah. Jeśli kochacie zwierzęta, to zachwycą was delfiny w Lovinie oraz Małpi Las w Ubud. I kolejna naturalna perełka — pola ryżowe! Koniecznie zobaczcie soczyście zielone tarasy Tagalong.

bali pura tanah lot w obie strony oferta tanie
Pin it

Kiedy jechać na wakacje na Bali?

Na wyspie jest klimat równikowy wilgotny i występują tam dwie pory roku: sucha i deszczowa. Choć w teorii najlepszym okresem na wyjazd jest czas od maja do września, to na Bali piękna pogoda jest przez cały rok. Nawet w czasie monsunu opady są sporadyczne i trwają kilkanaście minut. Warto rozważyć wyjazd w tym okresie, bo na wyspie jest wtedy nieco mniej turystów.

Praktyczne informacje: co musicie wiedzieć przed wyjazdem?

Walutą w Indonezji są rupie indonezyjskie (INR). W Polsce trudno je kupić, dlatego najlepiej zabierzcie ze sobą dolary. Trzeba jednak uważać, na rok ich wydania. W kantorach na Bali nie przyjmują zniszczonych lub starych banknotów. Najlepiej, żeby były wydane po 2010 roku. Im nowsze, tym lepszy przelicznik uzyskacie. Jeśli planujecie poruszać się skuterem, zabierzcie ze sobą międzynarodowe prawo jazdy na motor.

Przed wyjazdem warto zaszczepić się na:

  • dur brzuszny,
  • WZW typu A oraz B,
  • wściekliznę — szczególnie, jeśli planujecie obcować ze zwierzętami (nawet ugryzienie małpy bywa groźne).